یكشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
صدور مجوز ۲.۶ میلیون پرواز عبوری در سال ۹۸
۱۶:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
اجاره خودرو

صدور مجوز ۲.۶ میلیون پرواز عبوری در سال ۹۸

پرشین خودرو: مقام مسئول شرکت فرودگاه‌ها از ارائه ۷۰ طرح تقرب فرودگاهی با وجود تحریم‌ها طی سال ۹۸ خبر داد و گفت:‌طرح مدیریت اطلاعات هوانوردی یکپارچه تکمیل می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، مسعود نیکبخت، مهم‌ترین وظیفه اداره کل کنترل ترافیک هوایی را کنترل ترافیک هوایی اعلام و اظهار کرد: در این راستا سال 98 بالغ بر 550 هزار ترافیک شامل پروازهای عبوری، داخلی و نظامی‌ها توسط کنترلرهای ترافیک هوایی در فرودگاه‌ها و مرکز کنترل فضای کشور هدایت و کنترل شد.

وی ادامه داد:‌ علاوه بر این، ادارات این اداره کل نیز اقداماتی را در راستای اهداف شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام داده‌اند که می‌توان به نرم‌افزار ژئوتیتان (GEOTITAN) برای طراحی مسیرها اشاره کرد.

وی بابیان اینکه به دلیل تحریم‌ها امکان تهیه نرم‌افزار طراحی محقق نشده است، افزود: اداره طراحی اداره کل کنترل ترافیک هوایی توانست باوجود مشکلات موجود تعداد 70 طرح تقرب فرودگاهی و شش طرح تقرب جدید بر اساس سامانه ILS را در سال 98 ارائه کند که یکی از مهم‌ترین آنها طرح تقرب فرودگاه رامسر بود.

وی همچنین گفت: سال 98 مقدمات اجرای طرح پیاده‌سازی کنترل کیفیت در راستای استقرار SMS با انجام سیستم تضمین کیفیت در اداره‌های اطلاعات هوانوردی و اداره طراحی دستورالعمل‌های پروازی و فرودگاهی انجام شد و در ادامه امسال این مهم در تمام اداره‌های اداره کل کنترل ترافیک هوایی انجام خواهد شد.

 

مسعود نیکبخت

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی اضافه کرد: سال گذشته 2 میلیون و 470 هزار و 298 فقره مجوز پروازی، جهت پروازی عبوری برنامه‌ای و نیز 113 هزار و 87 مجوز برای پروازهای عبوری غیر برنامه ای (درمجموع 2 میلیون و 583 هزار و 385) صادر شد.

نیکبخت همچنین به بهسازی برج کنترل فرودگاه شیراز و همچنین آغاز بهسازی برج‌های کنترل ترافیک هوایی فرودگاه‌های مشهد و مهرآباد اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای اجرای منشور ایمنی ابلاغی از سوی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص پیاده‌سازی مؤلفه های ایمنی در سامانه یکپارچه مراقبت با همکاری اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم انجام شد که این اطلاعات در سامانه مدیریت ایمنی شرکت نیز قابل استفاده است.

وی یادآور شد:‌ همچنین از دیگر اقدامات انجام‌شده می‌توان به افتتاح مراکز فرعی جست‌وجو و نجات فرودگاه‌های زاهدان، اصفهان و بندرعباس و خرید یک دستگاه خودروی مرکز اصلی جست‌وجو و نجات برای تجهیز سامانه سیار جست‌وجو و نجات هوایی اشاره کرد.

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی از برنامه‌ریزی برای اجرای سامانه الکترونیکی گزارش روزانه مرکز کنترل در سال 99 خبر داد و با اشاره به اجرای پروژه بازطراحی فضای کشور گفت:‌ این مهم در سال جاری در فرودگاه مهرآباد و افزایش تعداد موقعیت‌های کاری به‌منظور کاهش حجم کاری کنترلرها و امکان تماس راحت‌تر برای خلبانان در دستور کار قرار دارد که متعاقب آن ارتقای ایمنی پروازها را در پی خواهد داشت.

به گفته نیکبخت، طرح راه‌اندازی مدیریت اطلاعات هوانوردی یکپارچه که سال گذشته آغاز شد امسال تکمیل خواهد شد.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!