یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
ماسک یارانه‌‌ای در مبادی مترو توزیع می‌شود
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
اجاره خودرو

ماسک یارانه‌‌ای در مبادی مترو توزیع می‌شود

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: قرار است ماسک با قیمت یارانه‌‌ای و مناسب در مبادی مترو در اختیار افراد قرار داده شود.

به گزارش پرشین خودرو، دکتر زالی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک برای افرادی که سوار مترو یا ناوگان اتوبوسرانی می‌‌شوند گفت: با توجه به میزان بالای تردد در مترو تهران که در روز گذشته شاهد استفاده حدود 520 هزار نفر از متروی تهران بودیم، طبیعی است تأمین این تعداد ماسک دشوار است که براساس مصوبه ستاد ملی، وزارت صمت مسئولیت این کار را برعهده گرفته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: مقرر شد پس از انجام مقدمات کار، تهیه ماسک با استفاده از ظرفیت وزارت صمت و با کمک وزارت بهداشت و شهرداری تهران انجام پذیرد و با قیمت یارانه‌‌ای و مناسب در مبادی مترو در اختیار افراد قرار داده شود زیرا در غیر این‌‌صورت با توجه به تراکم جمعیت در مترو، ممکن است با چالش شیوع بیماری روبرو شویم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ایجاد زیرساختهای لازم و شرایط تسهیل یافته برای تهیه ماسک خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌‌های لازم مکانیسمی برای ایجاد پایانه‌‌های فروش ماسک در مترو با قیمت یارانه‌‌ای برای تسهیل دسترسی شهروندان تدارک دیده شده است.

 

مترو


زالی تصریح کرد: افرادی که امکان خرید ماسک را ندارند برای محافظت خود می‌‌توانند از ماسک‌‌های پارچه‌‌ای که در منزل تهیه کرده‌‌اند استفاده کنند و آن را پس از استفاده بشویند و اتو کنند. اگر این ماسک‌‌ها از پارچه‌‌های ضخیم تهیه شود بهتر است و می‌‌تواند بین 7-5 بار مورد استفاده قرار گیرد و تا حدی از سرایت بیماری جلوگیری می‌‌کند.

وی متذکر شد: در 24 ساعت گذشته در بیمارستان‌‌های تهران که بیماران کرونایی را پذیرش می‌‌کنند، بالغ بر 274 مورد جدید در بخش‌‌های عادی بستری شدند. 80 بیمار نیز در بخش‌‌های ویژه بستری شدند و 502 بیمار در طول 24 ساعت گذشته از بیمارستان ترخیص شدند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: آمار بستری بیماران جدید در بخش‌‌های ویژه با روزهای اخیر تفاوت قابل توجهی را نشان نمی‌‌دهد.

زالی افزود: در مورد میزان مراجعان، مجموعاً بالغ بر 3 هزار و 142 نفر به مجموعه بخش‌‌های درمانی ما مراجعه کردند که از این تعداد 274 نفر در بخش عادی بستری شدند و ادامه درمان مابقی که شدت بیماری آنان کمتر بود به شکل سرپایی انجام شد.

وی ادامه داد: حدود 3400 نفر نیز به مراکز جامعه سلامت شهر تهران مراجعه کردند که معمولاً این افراد علائم خفیف‌‌تری دارند و این افراد با دریافت توصیه‌‌های بهداشتی شامل قرنطینه‌‌سازی و محدودیت در خروج از منزل به منزل مراجعه کردند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ماسکمترو
نظر بینندگان
!
!
!