پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
تفاهم نامه گسترش همکاری ایران خودرو و جهاد دانشگاهی امضا شد
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تفاهم نامه گسترش همکاری ایران خودرو و جهاد دانشگاهی امضا شد

تفاهم نامه گسترش همکاری های فناورانه با هدف توسعه استقلال صنعتی کشور، جلو گیری از خروج ارز و کاهش آلایندگی و مصرف سوخت میان گروه صنعتی ایران خودرو و جهاد دانشگاهی به امضاء رسید.

به گزارش پرشین خودرو، بومی سازی فناوری و تولیدکاتالیست خودرو، توسعه سیستم کنترل موتور خودرو، توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو برای خودروهای فعلی و آتی این خودروسازی از جمله هیبریدی و برقی، توسعه فناوری خودرو های متصل و .... از مهمترین محورهای همکاری های دو جانبه ایران خودرو و جهاد دانشگاهی است.

فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: امضای این تفاهم نامه سر فصل جدیدهمکاری بین ایران خودرو و دانشگاه است که با کمک هم بتوانیم درجهت توسعه استقلال صنعتی کشور گام های تازه ای برداریم .

وی بیان کرد: بومی سازی کاتالیست خودرو و تامین آلیاژ ها و فلزات گران بها در تولید کاتالیست، یکی از نیاز های اساسی صنعت خودرو کشور است که این امر از مهمترین اولویت های همکاری فی مابین است .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به نهضت داخلی سازی قطعات با تکنولوژی پیشرفته اشاره کرد و اظهارداشت : سبک سازی خودرو با استفاده از آلیاژ های خاص درجهت کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ها با همکاری جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار دارد .

وی توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو را از دیگر اولویت های همکاری میان این خودرو ساز و جهاد دانشگاهی دانست و خاطر نشان ساخت : دراین حوزه نیاز به فناورهای جدید با همکاری جهاد دانشگاهی داریم تا بتوانیم وابستگی صنعت خودروی کشور را دراین حوزه کاهش دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهارداشت : 15درصد بهای تمام شده خودرو ها مربوط به برق و الکترونیک است که این میزان تا سال 2040 به 40 درصدخواهد رسید.

وی تاکید کرد : درحوزه طراحی و تولید خودرو های برقی و هیبریدی گام های خوبی برداشته ایم اما برای توسعه آن نیازمند دانش فناورانه جهاد دانشگاهی هستیم .

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو پیشنهاد کرد : برای اجرایی کردن موارد همکاری های ایران خودرو وجهاد دانشگاهی کارگروه تخصصی تشکیل شود .

در ادامه حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز با اشاره به این که صنعت خودرو از صنایع اشتغالزا و پیشران اقتصاد کشور است ،اظهار داشت : صنعت خودرو باید از نظر فناورها،روز آمد شود که این مهم در دستور کار مدیریت ایران خودرو قرار گرفته است .

وی افزود : اقدامات خوبی در ایران خودرو در حوزهای توسعه محصولات جدید و بکارگیری فناور ی ها در تولیدخودرو انجام شده که این امر قابل تقدیر است .

طیبی تاکیدکرد: تمام توان و دانش فنی جهاد دانشگاهی برای به روزرسانی فناورها در حوزهای مورد نیاز درخدمت صنعت خودروی کشور وبه خصوص ایران خودرو است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه کاتالیست ، برق و الکترو نیک خودرو و هوشمند سازی تجربیات خوبی دارد و دراین زمینه گام های بسیاری برداشته است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!