چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
صنعت خودرو هیچ خط قرمزی برای خودکفایی قطعات ندارد
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

صنعت خودرو هیچ خط قرمزی برای خودکفایی قطعات ندارد

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: صنعت خودرو هیچ خط قرمزی برای خودکفایی قطعات ندارد و تمرکز برنوآوری و فن‌آوری در توسعه خودکفایی با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با بیان این مطلب گفت: ایران خودرو در سال جهش تولید، 21 پروژه داخلی‌سازی قطعات با فن‌آوری بالا را در دستور کار قرار داده که با تحقق آن 173 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.

وی که در جلسه ستاد ساخت ایران خودرو که با حضور مدیران وزارت صمت، مدیران شرکت‌های قطعه‌سازی و دانش‌بنیان‌ها سخن می گفت، اضافه کرد: این تعداد پروژه برای داخلی‌سازی قطعات، نیازمند 6 هزار و 420 میلیارد ریال (سرمایه گذاری ریالی ) و 15 میلیون یورو (سرمایه‌گذاری ارزی ) است.

وی افزود: این 21 پروژه از جمله قطعاتی است که دارای ارزبری بالا هستد که برای اولین بار در تاریخ صنعت خودرو، داخلی سازی آنها در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته که با تحقق این امر جهشی در بومی سازی قطعات انجام می شود.

 

فرشاد مقیمی


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو برای تامین سرمایه مورد نیاز برای داخلی سازی این قطعات تصریح کرد: نیمی از سرمایه گذاری مورد نیاز، از محل مطالبات قطعه سازان قابل تامین است، نیمی دیگر را نیز وزارت صمت در قالب وام بلند مدت و با نرخ سود پایین تامین کند.

مقیمی پیشنهاد کرد: برای تامین سرمایه می توان از سرمایه های مردمی در قالب طرح سرمایه گذاری در خودکفایی قطعات استفاده کرد و به ساپکو ماموریت داد تا این طرح رابررسی و عملیاتی کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به شعار سال۹۹ با عنوان جهش تولید گفت: صنعت خودرو هیچ خط قرمزی برای خودکفایی قطعات ندارد و تمرکز برنوآوری و فن‌آوری در توسعه خودکفایی با جدیت دنبال می‌شود.

وی در خصوص الزامات و نیازمندی‌های ساخت داخل درسال جهش تولید بیان کرد: تامین منابع مالی مورد نیاز سازندگان برای ساخت داخل از طریق بانک‌ها، صندوق‌ها، قوانین و تبصره‌های مرتبط با حمایت مالی تولید و همکاری تامین‌کنندگان مواد اولیه در ساخت داخل صنایع بالادستی، افزایش تعرفه و حقوق گمرکی قطعات و مجموعه‌های داخلی‌سازی شده و تسهیل در واردات ماشین آلات مورد نیاز خطوط تولید از مهم‌ترین الزامات ساخت داخل است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!