یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تولید خودرو در سایت‌های شهرستانی کاهش داشت
۰۹:۱۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

تولید خودرو در سایت‌های شهرستانی کاهش داشت

سایت‌های شهرستان دو خودروساز بزرگ کشور سال ۹۸ را با افت تولید به پایان رساندند.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس آمارهای منتشر شده ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سایت‌های شهرستان دو خودروساز بزرگ کشور به‌طور تجمعی تا پایان اسفند سال گذشته در مجموع ۳۰۱ هزار و ۹۹۳ دستگاه انواع محصولات خودروسازان به تولید رسیده است. این در شرایطی است که این سایت‌ها تا پایان اسفند۹۷ توانسته بودند ۳۱۰ هزار و ۶۰۲ دستگاه خودرو تولید کنند. مقایسه این دو آمار نشان دهنده افت ۷/ ۲درصدی است. این میزان افت در حالی رقم خورده است که سایت‌های مذکور در بهمن ماه نمودار تولید خود را صعودی کرده بودند. سایت‌های شهرستانی دو خودروساز بزرگ کشور در پایان بهمن ۹۸ به نسبت بهمن ماه سال پیش از آن رشد تولید ۶/ ۰درصدی را به نام خود به ثبت رسانده بودند.

دو خودروساز بزرگ کشور ۷ سایت در نقاط مختلف کشور دارند که تمامی این سایت‌ها در سال ۹۸ فعال بودند. سهم ایران خودرویی‌ها ۶ سایت است و تنها سایت فعال سایپا نیز در کاشان قرار دارد. از ۳۰۱هزار و ۹۹۳ دستگاه خودرویی که تا پایان سال گذشته در سایت‌های شهرستانی ایران خودرو و سایپا تولید شده است سهم آبی‌های جاده مخصوص ۲۰۱ هزار و ۶۳۹ دستگاه و سهم نارنجی‌های جاده مخصوص ۱۰۰ هزار و ۳۵۴ دستگاه بوده است. نمودار تولید سایت‌های شهرستانی ایران خودرو در سال گذشته به نسبت سال ۹۷ نزولی بوده است، اما سایپایی‌ها توانسته‌اند نمودار تولید خود را در بازه زمانی ذکر شده صعودی کنند.

سایت‌های شهرستان ایران خودرویی‌ها تا پایان اسفند ماه سال گذشته ۲۰۱ هزار و ۶۳۹ دستگاه خودرو تولید کرده‌اند این در حالی است که این سایت‌ها در مدت مشابه سال پیش از آن ۲۱۹ هزار و ۲۵۵ دستگاه تولید داشته‌اند، بنابراین ایران خودرویی‌ها در مجموع در پایان اسفند پارسال به نسبت سال ۹۷ افت۸ درصدی را تجربه کرده‌اند. در حالی که آبی‌های جاده مخصوص افت تولید داشته‌اند، سایپایی‌ها در سایت کاشان توانسته‌اند رشد تولید را به نام خود ثبت کنند. نارنجی‌های جاده مخصوص در سایت کاشان تا پایان اسفند سال گذشته توانسته‌اند ۱۰۰ هزار و ۳۵۴ دستگاه از انواع محصولات خود را در خطوط تولید نهایی کنند. این سایت خودرویی در مدت مشابه سال پیش از آن ۹۱هزار و ۳۴۷ دستگاه خودرو تولید کرده است، بنابراین سایت کاشان این خودروساز توانسته در بازه زمانی یاد شده رشد تولید نزدیک به ۱۰ درصدی را به نام خود ثبت کند. حال سراغ هر یک از سایت‌های شهرستانی خودروسازان می‌رویم تا وضعیت تولید آنها را بررسی کنیم.

 

تولید خودرو


از سایت شرقی ایران خودرو آغاز می‌کنیم. سایت خراسان این خودروساز تا پایان سال گذشته ۸۸ هزار و ۲۵۸ دستگاه خودرو تولید کرده است. این میزان تولید در مقابل تولید ۹۱ هزار و ۳۹۷ دستگاهی که تا پایان اسفند سال ۹۷ تولید کرده بود نشان‌دهنده افت تولید ۴/ ۳ درصدی این شرکت است.وضعیت تولید در سایت شمال غربی ایران خودرو در تبریز نیز با افت همراه بوده است. پارسال این سایت توانسته بود ۴۴ هزار و ۲۲۱ دستگاه از انواع محصولات خود را تولید کند. این میزان تولید در قیاس با تولید سال پیش از آن از افت ۵/ ۱۷ درصدی حکایت دارد. از تبریز به مازندران می‌رویم و آمار تولید سایت مازندران ایران خودرو را بررسی می‌کنیم. این سایت نیز افت تولید داشته است.

سایت شمالی این خودروساز طی سال ۹۸ توانسته ۲۵ هزار و ۶۰۶ دستگاه خودرو تولید کند. این سایت شهرستانی ایران خودرو در سال پیش از آن ۲۸ هزار و ۳۳۰ دستگاه خودرو تولید کرده بود، بنابراین شاهد افت ۶/ ۹ درصدی در این سایت خودرویی هستیم. سایت جنوبی ایران خودرو در فارس و همچنین سایت غربی این خودرو ساز در کرمانشاه رشد تولید را تجربه کرده‌اند. فارسی‌ها توانسته‌اند در بازه زمانی ذکر شده رشد تولید ۳/ ۲ درصدی داشته باشند و کرمانشاهی‌ها نیز رشد تولید ۸/ ۹ درصدی را به نام خود به ثبت رسانده‌اند. اما سایت سمنان همچنان با افت تولید همراه است. این سایت تا پایان اسفند سال گذشته ۷ هزار و ۸۳ دستگاه خودرو تولید کرده است که در قیاس با آمار تولید سال ۹۷ افت تولید بیش از ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.
 

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!