دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
فراری از 2خودروساز اول آمریكا جلو افتاد
۱۲:۴۹ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

فراری از 2خودروساز اول آمریكا جلو افتاد

با این كه فراری در سال 10 هزار خودرو تولید می كند و جنرال موتورز به تنهایی سال گذشته بیش از 7 میلیون خودرو تولید كرد، اما ثروت جنرال موتورز و فورد دو خودروساز اول آمریكا هیچكدام به اندازه ی فراری نیست.

به گزارش پرشین خودرو، قیمت سهام فراری این هفته 7 درصد رشد داشت كه مدیون سودآفرینی قوی در فصل اول سال 2020 است. و حالا ثروت این شركت خودروسازی ایتالیایی از 30 میلیارد دلار عبور كرده و ارزش آن بالاتر از دو خودروساز اول آمریكا، جنرال موتورز و فورد قرار گرفته است.

این شركت خودروسازی كه روی خودروهای اسپورت كار میكند و در مارانلوی ایتالیا مستقر است، سوآوری بالاتر از انتظاری در سه ماه اول سال جدید به دست آورده است. با این كه این كارخانه مثل بقیه خودروسازان از ماه مارس تعطیل شده اما ارسال از كارخانه 5 درصد رشد كرده و به 2,738 دستگاه رسیده، گردش مالی این شركت 1 درصد افت كرده و به 1.02 هزار میلیارد رسیده كه از رقم پیش بینی 852 میلیارد دلار بالاتر است. این شركت از روز دوشنبه همین هفته در كارخانه های مارانلو و مودنا تولید را از نو آغاز كرده است.

با این كه فراری در سال فقط 10 هزار دستگاه خودرو تولید می كند، در مقایسه با جنرال موتورز كه فقط سال گذشته 7.7 میلیون دستگاه تولید كرد، بهتر عمل كرده و نام و نشان فراری و قیمت های گزاف این خودروساز باعث شد بتواند بهتر از سایر خودروسازان این گردنه سخت شیوع بیماری كرونا را پشت سر بگذارد.

به بیان دقیق تر، سرمایه بازار فراری روز دوشنبه همین هفته به 30.1 میلیارد دلار رسید، جنرال موتورز زیر 29.3 باقی ماند، سرمایه بازار فورد 19.2 میلیارد و فیات كرایسلر 13 میلیارد دلار ماند.

از زمانی كه فراری به سهام عمومی تبدیل شد، ارزش سهام آن سه برابر شد. با این كه این خودروساز پیش بینی سود امسال را كاهش داد و اذعان كرد كه در كسب و كار مسابقات اتومبیل رانی فرمولا وان ضعیف تر از گذشته خواهد بود، اما سرمایه گذاران و سهامداران بسیار خوشحال هستند كه پیش بینی های امسال كاهش ملایم دارد و آن طور كه تصور میشد، شدید و وخیم نیست.

در ماه آوریل فراری تقسیم سود را 1.13 یورو (1.23 دلار) به ازای هر سهم اعلام كرده بود كه 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بود. در همان گزارش برآورد فراری از سود بین 3.7 تا 3.9 میلیارد یورو بود كه نسبت به پیش بینی قبل از وقوع كرونا (4.5 میلیارد دلار) كاهش ملایمی بود.

ارزش برند فراری و تقاضا برای خودروهای اسپورت باعث شده قیمت محصولات این شركت بین 215 هزار دلار تا 1 میلیون دلار باشد و همین موضوع باعث شده حاشیه سود فراری 24 درصد باشد كه در مقایسه با سایر خودروسازان كه حاشیه سود 5 درصد دارند،رقم خیره كننده ای باشد.

لویسی كامیلری مدیر عامل فراری به سهامداران خود گفته است: «با این كه تعدادی مشتری انصرافی از آمریكا و استرالیا وجود دارد هنوز وضعیت قرمز در هیچ جغرافیایی برای فراری مشاهده نشده است.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!