یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مرگ و میر ناشی از تصادف ​در آمریکا كاهش یافت
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
اجاره خودرو

مرگ و میر ناشی از تصادف ​در آمریکا كاهش یافت

برای سومین سال متوالی، میزان مرگ و میر در اثر تصادف خودرو در آمریكا كاهش یافت.

به گزارش پرشین خودرو، با این كه میزان استفاده از خودرو در جاده ها و خیابان ها به طور كلی افزایش یافته، این سومین سالی است كه آمار مرگ و میر به خاطر برخورد خودرو روند نزولی داشته است.

اداره ایمنی ترافیك بزرگراه ملی آمریكا (NHTSA) گزارش داد كه در سال 2019، تعداد مرگ و میر در اثر تصادف خودروها 36,120 نفر بوده است كه نسبت به زمان مشابه سال قبل 1.2 درصد كاهش یافته است. سال 2018، رقم مرگ و میر 36,560 نفر بوده است. به بیانی دیگر، با این كه میزان مسافرت های مردم در سال 2019 نسبت به سال 2018، حدود 0.9 درصد افزایش یافته و به 3.23 تریلیون مایل رسیده، روند مرگ و میر در اثر تصادف ها 1.2 درصد كاهش یافته است.

این آمار را طور دیگری هم می توان بیان كرد: به ازای هر 100 میلیون مایل طی شده 1.10 نفر جان خود را از دست داده اند در حالی كه این رقم در سال 2018، 1.13 نفر به ازای 100 میلیون مایل بوده.

جیمز اونز، معاون NHTSA در این خصوص به رویترز گفته است: «تمركز ما روی رفتارها ادامه خواهد یافت، مخصوصاً رفتارهایی كه باعث كاهش ایمنی می شوند مثل نبستن كمربند، سرعت غیرمجاز، رانندگی تحت تأثیر مواد، حواس پرتی حین رانندگی و غیره»

 

تصادفدر سال 2007 كه خیلی هم دور نیست، رقم مرگ و میر مردم آمریكا در اثر تصادف 41,259 نفر بود و نرخ مرگ و میر 1.36 نفر به ازای هر 100 میلیون مایل سفر محاسبه شده بود. كمی عقب تر یعنی در سال 1980 رقم مرگ و میر 51,091 نفر ثبت شده بود كه سه برابر آمار و ارقام امروزی است.

در گزارش جدید اداره ایمنی ترافیك بزرگراه ملی آمریكا، نكته قابل توجه، افزایش مرگ و میر پیاده ها است كه تجزیه و تحلیل نشان داده است كه عامل اصلی آن حواس پرتی به خاطر گسترش ابزارها و وسایل الكترونیكی مثل موبایل و تبلت و از این قبیل موارد است. در سال 2018 میزان مرگ و میر پیاده ها با بالاترین میزان خود از 1990 و با 3.4 درصد افزایش به 6,283 نفر رسید.

در سال 2019 نسبت به 2018، مرگ و میر پیاده ها 2درصد و دوچرخه سواران 3درصد كاهش یافت.

حالا در سال 2020 كه آمار آن سال 2021 منتشر خواهد شد، نگرانی ها به خاطر ویروس كرونا است كه باعث شده مردم چند هفته در خانه بمانند و زمانی كه محدودیت ها برداشته شود، ممكن است با هجوم مردم برای سفر مواجه باشیم. ضمن آن كه در طول دوره ماندن مردم در خانه ها، به دلیل خلوت شدن خیابان ها، متوسط سرعت خودروها از حالا عادی بالاتر رفته است.

همین عوامل باعث شده كه اداره ایمنی ترافیك بزرگراه ملی آمریكا كمپین های اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم را بعد از كرونا افزایش دهد.

جاناتان ادكینز، مدیر اجرایی انجمن ایمنی بزرگراه در مصاحبه با رویترز گفته: «از زمانی كه ایالت ها اجازه بازگشایی و بازگشت به كار را صادر كنند، رانندگان دوباره همان رویه های نرمال را در پیش می گیرند كه به یقین باعث افزایش برخورد و تصادف خودروها خواهد شد.»

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادفآمریکا
نظر بینندگان
!
!
!