یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مترو یکی از امن‌ترین نقاط تهران در برابر زلزله
۱۰:۴۳ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
اجاره خودرو

مترو یکی از امن‌ترین نقاط تهران در برابر زلزله

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: همه تونل‌ها و تاسیسات مترو پایتخت در برابر زلزله با شدت زیاد هم مقاوم است و تجهیزات مترو مطابق با استانداردهای بین المللی است.

به گزارش پرشین خودرو، علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران، درباره مقاومت مترو تهران در برابر زلزله گفت: همه تونل‌ها و تاسیسات مترو برای بزرگترین زلزله محتمل تهران که شدت آن حداکثر ۷.۵ ریشتر خواهد بود طراحی و اجرا شده‌است.

وی افزود: تمامی تجهیزات استفاده شده در متروی تهران مطابق با استاندار‌های بین‌المللی است و هیچ جای نگرانی در مورد آسیب به مترو در صورت وقوع زلزله حتی با شدت زیاد نیست.

مترو

وی بیان داشت:در خطوط یک تا 7 مترو تهران حدود 150 قطار فعال است که 1150 واگن را شامل می‌شود که این قطارها روزانه در 235 کیلومتر از خطوط مترو در حال حرکت هستند و تمام تاسیسات و‌تجهیزات در برابر زلزله ایمن است و حتی می‌توان گفت شهر زیرزمینی یکی از امن‌ترین نقاط تهران در صورت وقوع زلزله احتمالی است.

ساعت 48 دقیقه بامداد روز جمعه 19 اردیبهشت امسال،‌ زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.1 ریشتر دماوند در استان تهران را لرزاند و نگرانی‌های زیادی برای مردم و مسوولان در حوزه‌های مختلف شهری ایجاد کرد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
متروزلزله
نظر بینندگان
!
!
!