پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشکلات تولید و پخش آسفالت در شرایط کرونا
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
اجاره خودرو

مشکلات تولید و پخش آسفالت در شرایط کرونا

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: عملیات تولید و اجرای آسفالت در شرایط همه گیری بیماری کووید 19 دشوارتر شده است.

به گزارش پرشین خودرو، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: برخلاف این تصور عمومی که ضوابط طرح فاصله گذاری اجتماعی، شرایط مناسبی برای بهسازی و مرمت معابر فراهم ساخته است، باید اذعان کرد که لزوم شیفت بندی کارخانجات تولید آسفالت ( در اسفند ماه سال گذشته ) به منظور رعایت دستور العمل های پیشگیری از شیوع کرونا و افزایش قابل توجه ترافیک در دو هفته اخیر، عملیات تولید و اجرای آسفالت را عملا دشوارتر ساخته است.

وی در عین حال با تاکید براینکه میزان تولید و پخش آسفالت در سطح معابر شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، گفت: فعالیت کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از ابتدای سال 1399 و با توجه به ضوابط طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت 24 ساعته شده و تولید و توزیع ماهانه یکصد هزار تن آسفالت در دستور کار قرار گرفته است.

 

آسفالت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه افزایش قابل ملاحظه ترافیک و عدم امکان انسداد معابر در طول روز، بخش عمده اقدامات مربوط به بهسازی معابر را به شیفت شب منتقل کرده است، یادآور شد: ظرفیت تولید کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران طی شیفت شب نهایتا 450 تن در ساعت است.

وی افزود: بنابراین بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی نیز مدنظر قرار گرفته و ظرفیت تولید این محصول در ساعات پیک تقاضا افزایش یافته است تا پیش از آغاز ترافیک صبحگاهی ، عملیات مذکور به پایان رسیده و مانع از تردد راحت و روان شهروندان در معابر اصلی نگردد.

صبوری با اشاره به اینکه اورهال و تعمیرات اساسی کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران ماهانه یک میلیارد تومان هزینه در پی دارد، تحریم های اقتصادی را مانع انتقال سریع تجهیزات مورد نیاز به کشور دانست.

وی یادآور شد: اگرچه برخی از قطعات سخت افزاری این واحدهای تولیدی توسط تکنسین های فعال در کارخانجات از طریق مهندسی معکوس ، تعمیر و به روز رسانی شده است اما بسیاری از قطعات الکترونیکی لازم باید از شرکت های مادر تهیه شوند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
آسفالتشهرداری
نظر بینندگان
!
!
!