پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مرز ایران و پاکستان در میرجاوه بازگشایی شد
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
اجاره خودرو

مرز ایران و پاکستان در میرجاوه بازگشایی شد

سخنگوی گمرک: طی مذاکرات مدیران گمرک میرجاوه و مدیران مرزی تفتان پاکستان، مرز میرجاوه به صورت محدود پس از بیش از دو ماه توقف، فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش پرشین خودرو،آقای سید روح اله لطیفی، افزود: بر اساس تصمیم امروز مدیران مرزی ایران و پاکستان، این مرز در روز‌های زوج از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ فعال خواهد بود و در دو بخش گمرک و بازارچه ۷۵ کامیون کالای صادراتی ایران را پذیرش می‌کند.
وی اضافه کرد: این تصمیم از امروز عملیاتی شده است و اولویت با کامیون‌های متوقف و کالا‌هایی است که از اسفندماه برای ورود به پاکستان اقدامات قانونی را انجام داده اند.

لطیفی تاکید کرد: از آنجا که بیش از ۶۰۰ دستگاه کامیون منتظر انتقال کالا‌های خود به مقاصد شان در کشور پاکستان هستند و در صورت ادامه روند پذیرش کالا از سوی پاکستانی‌ها در سه روز در هفته و این تعداد، نزدیک به سه هفته زمان لازم است تا این تعداد کامیون‌ها از مرز عبور کنند، بر همین اساس از تجار و مسئولان مرتبط با تجارت خارجی درخواست داریم برای جلوگیری از توقف کامیون‌ها در این مرز، صادرات کالا‌های جدید را به بعد از این تاریخ موکول کنند.

سخنگوی گمرک در پایان گفت: در صورت عادی شدن شرایط و پذیرش بیشتر محموله‌های صادراتی و ترانزیتی از سوی پاکستان، گمرک ایران آمادگی دارد ضمن اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ۲۴ ساعته برای تسریع و ارائه خدمات فعالیت کند.

گفتنی است مرز میرجاوه، مهمترین مرز تجاری زمینی، بین ایران و پاکستان است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و با تصمیم شورای امنیت ملی پاکستان در اسفندماه، ورود کالا‌های تجاری ایران را متوقف کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مرزپاکستانگمرک
نظر بینندگان
!
!
!