پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۱:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
تکلیف قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا مشخص شد
۰۱:۴۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/ورود شورای رقابت به قیمت گذاری خودروهای چینی!؛

تکلیف قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا مشخص شد

رئیس شورای رقابت از تعیین تکلیف قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در جلسه روز گذشته شورای رقابت خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، رضا شیوا با اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا که مشمول انحصار بودند مشخص شد، اظهارداشت: در آن جلسه محصولات ایران خودرو مجوز 10 درصدی و سایپا مجوز افزایش 23 درصدی نسبت به قیمت بهمن سال 97 را کسب کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل توقف واردات خودرو برخی از محصولات این دو شرکت که انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستور العمل قیمت گذاری آنها هم مشخص شود، افزود: بر همین اساس در جلسه روز شنبه 27 اردیبهشت شورای رقابت برای این دسته از خودروها هم دستورالعمل قیمت گذاری تعیین شد.

 

قیمت گذاری محصولات ایران خودرو و سایپارئیس شورای رقابت تصریح کرد: در قیمت گذاری خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97 از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را روز گذشته تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.

به گفته وی، قرار است جزئیات تغییر قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار به آنها ابلاغ شود.

شیوا در خصوص قیمت گذاری سایر خودروهای موجود در بازار از جمله شرکت های چینی، گفت: این موضوع هم دستور کار قرار گرفته و در حال بررسی آن هستیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!