جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
الزامات نصب تابلو‌های تبلیغاتی در جاده‌ها
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
اجاره خودرو

الزامات نصب تابلو‌های تبلیغاتی در جاده‌ها

رعایت مؤلفه‌های کلیدی «تردد ایمن» و «تردد روان» در حمل و نقل جاده ای و در نصب تابلو‌های غیرترافیکی در جاده‌ها حائز اهمیت است.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و‌حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر توجه به مولفه‌های کلیدی «تردد ایمن» و «تردد روان» در حمل و نقل جاده ای، رعایت آن را در نصب تابلو‌های غیرترافیکی در جاده‌ها حایز اهمیت دانست.

آقای مجید صباغ‌زاده در خصوص جانمایی تابلو‌های تبلیغاتی در آزادراه‌ها و جلوگیری از به خطر افتادن ایمنی تردد خودرو‌ها گفت: مهمترین موضوع در سطح راه، ایمنی استفاده کنندگان است، به عبارتی در سیستم حمل و نقل جاده‌ای دو پارامتر کلیدی شامل «تردد ایمن» و «تردد روان» حائز اهمیت است و تحقق آن همواره مد نظر کارشناسان و متخصصان این حوزه قرار دارد.

وی افزود: بنابراین در خصوص اعمال هرگونه تغییر به هر صورتی در سطح راه، ضرورت دارد از منظر ایمنی بررسی شده و در صورت تطابق نداشتن با معیار‌های استاندارد، حذف شود.

 

تابلوهای تبلیغاتی

مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: بر همین اساس نصب تابلو‌های غیرترافیکی در حاشیه راه‌ها مستلزم رعایت نکاتی نظیر عدم ایجاد محدودیت دید یا عدم نصب در مکان‌های دارای سابقه تصادف و ... است، بنابراین در برخی از مسیر‌ها و جاده‌ها اصلاً اجازه داده نمی‌شود که این تابلو‌های تبلیغاتی نصب شوند و در نقاطی از جاده و آزادراه که پتانسیل تصادف بالا باشد، از نصب این تابلو‌های تبلیغاتی جلوگیری می‌شود.

صباغ زاده گفت: نکته حائز اهمیت در نصب اینگونه تابلو‌ها این است که به هیچ وجه نباید پیام‌ها و ظاهر آن‌ها موجب حواس‌پرتی راننده شود به همین دلیل بسیاری از موارد مورد نظر و مطلوب برای پیام‌های تبلیغاتی و تجاری در این مورد حذف شده و ممنوع است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!