پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
۵ هزار کیلومتر راه در حال بهسازی است
۱۳:۳۹ | ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اجاره خودرو

۵ هزار کیلومتر راه در حال بهسازی است

رئیس سازمان راهداری: طرح سراسری ارتقای کیفی روکش آسفالت راه‌های شریانی کشور در حال اجراست.

به گزارش پرشین خودرو، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، گفت: طرح سراسری ارتقای کیفی روکش آسفالت راه‌های شریانی کشور با اعتبار دو هزار میلیارد تومان برای بهبود وضعیت راه‌ها در سطح ۵ هزار کیلومتر از راه‌های کشور در حال اجراست.

آقای عبدالهاشم حسن نیا افزود: با توجه به بارش شدید باران و برف در دو سال گذشته، جاده‌های کشور آسیب زیادی دیدند و مطالعات سامانه مدیریت روسازی راه‌های شریانی کشور (‍PMS) که پیش از عید امسال انجام شد، نشان می‌دهد ۱۸ هزار کیلومتر از بزرگراهها، ۲۰ هزار کیلومتر از راه‌های اصلی و ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از اتوبان‌های کشور دچار مشکل هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال با تخصیص دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای کیفی راه‌های کشور، عملیات بهسازی در ۵ هزار کیلومتر از راه‌ها در دستور کار است و هم اکنون ۳۵۰ کارگاه ارتقای کیفیت آسفالت در سطح جاده‌های کشور بخصوص راه‌های شریانی و کریدور‌های اصلی نظیر بندرعباس - تهران، اصفهان - شیراز، بوشهر - تهران، تهران - تبریز و تهران - مشهد مشغول فعالیت ترمیم و بهسازی هستند.

وی با اعلام اینکه این فرایند و عملیات، تا پایان آبان امسال ادامه خواهد داشت گفت: در این عملیات گسترده علاوه بر امکانات سازمان راهداری از پتانسیل بخش خصوصی نیز استفاده کرده ایم.

به گفته رئیس سازمان راهداری، سامانه مدیریت روسازی راه‌های شریانی کشور موسوم به پی ام اس که راه‌های کشور را رصد می‌کند، راه‌ها را از نظر میزان خرابی روکش به سه گروه خرابی شدید، متوسط و کم تقسیم بندی می‌کند و پس از این تقسیم بندی، در ستاد سازمان راهداری، راه‌ها اولویت بندی و برای ترمیم به کارگاه‌های راهسازی معرفی و تحویل داده می‌شوند.

حسن نیا همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل وجود مشکلات مالی در کشور، عملیات راهسازی از سرعت کافی برخوردار نبود افزود: امیدواریم امسال با حمایت سازمان برنامه و بودجه و دولت، ارتقای کیفی بیشتری در راه‌های کشور داشته باشیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
راهداری
نظر بینندگان
!
!
!