سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اعلام ۱۰ شرط خرید خودرو از خودروسازان
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اعلام ۱۰ شرط خرید خودرو از خودروسازان

ستاد تنظیم بازار در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار از طریق فروش خودرو به مصرف‌کننده واقعی، بسته جدیدی مصوب كرده است و اگر فردی می خواهد از شركت‌های خودروسازی در قالب طرح فروش فوق‌العاده خودرو خریداری كند، باید واجد ۱۰ شرط باشد.

به گزارش پرشین خودرو، سایپا در اطلاعیه ای اعلام کرد: در صورتی كه ثبت‌نام كننده یكی از این موارد را رعایت نكند یا در فرآیند ثبت‌نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وی از سوی شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امكان خرید خودرو را از دست می‌دهد.

این ۱۰ شرط به شرح زیر است:

۱- با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.

۲- مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

۳- دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

۴- سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.

۵- افراد نباید پلاك خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.

۶- خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

۷- اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.

۸- هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه كند.

۹- مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

۱۰- سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!