شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
گلایه از بی‌توجهی راهداری به طلب کامیون‌داران
۱۰:۵۶ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اجاره خودرو

گلایه از بی‌توجهی راهداری به طلب کامیون‌داران

دبیر کانون کامیون‌داران با انتقاد از بی‌توجهی سازمان راهداری به طلب کامیون‌داران، گفت:‌ از دستورالعمل محاسبه کرایه حمل تن بر کیلومتر فقط اسمی باقیمانده است.

به گزارش پرشین خودرو، احمد کریمی با انتقاد از اجرای ناقص دستورالعمل محاسبه کرایه حمل بر اساس تن بر کیلومتر، اظهار کرد: از سال گذشته بابت کرایه حمل همچنان طلبکار هستیم و با وجود پیگیری‌های صورت گرفته هنوز سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این رابطه هیچ اقدامی نکرده است.

وی ادامه داد:‌ سازمان راهداری در خصوص به‌روز رسانی کرایه حمل طی سال گذشته و امسال هیچ اقدامی انجام نداده‌ است،‌اما با این حال رانندگان کامیون تعهد و دینی نسبت به مردم و نظام دارند که آنرا ادا می‌کنند.

وی تصریح کرد: با این وجود رانندگان به‌شدت از بی توجهی متولیان امر نسبت به مطالبات گلایه دارند.


دبیر کانون کامیون‌داران کشور با تاکید بر این‌که حمل کالای اساسی در داخل کشور به بهترین شکل ممکن توسط ناوگان کامیون کشور در حال انجام است، افزود: نرخ کرایه حمل سال گذشته بر اساس نظر کارشناسی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شاخص تن بر کیلومتر 1760 ریال اعلام شد.

 

طلب کامیون‌داران


کریمی گفت:‌ سازمان راهداری با توجه به ا‌ین‌که ممکن است اثر روانی در بازار داشته باشد از کامیون‌داران خواست این شاخص را در دو مرحله اجرا کنند؛ یعنی 1400 ریال در مرحله اول و 1760 در مرحله دوم. این در حالی بود که 1400 ریال ابلاغ و همین رقم در استان‌ها متاسفانه یک سری تغییرات شد.

وی بیان کرد:‌ قرار بود نرخ 1760 ریال نیز مهرماه سال گذشته اجرا شود که کلا اجرایی نشد، در واقع فقط اسم "تن بر کیلومتر" وجود دارد وگرنه اگر قرار بود شاخص محاسبه حمل بار بر اساس تن بر کیلومتر باشد که باید نرخ 1760 ریال را اجرایی می‌کردند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!