دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
دلالی، بازار مسکن را دچار بحران می‌کند
۱۱:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اجاره خودرو

دلالی، بازار مسکن را دچار بحران می‌کند

کارشناس اقتصادی گفت: حدود ۷۰ درصد از بازار تقاضا در حوزه مسکن، تقاضای دلالی است و این موضوع بحران مسکن را افزایش داده است.

به گزارش پرشین خودرو، ابوالفضل نوروزی گفت: قرار بود طبق مطالعات طرح جامع مسکن، یک میلیون واحد مسکونی در سال بسازیم، اما در هفت سال اخیر در هر سال حدود 300 هزار واحد مسکونی ساخته شده است بنابراین در این چند سال، حدود 4 میلیون کمبود عرضه مسکن داشتیم.

وی با بیان اینکه واحد‌هایی که ساخته می‌شوند دچار دلالی می‌شوند، ادامه داد: در موردی، یک فرد در یک سال 300 خانه خرید و فروش کرده بود.


نوروزی گفت: نخستین کاری که باید انجام شود این است که خانه‌های خالی، فوری به بازار مسکن عرضه شوند تا تعادل لازم به وجود بیاید.

 

بازار مسکن

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات مرکز آمار ایران، در سال 1395، حدود 2 و نیم میلیون خانه خالی داشتیم که این رقم در این مدت افزایش یافته است.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه باید مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه هر چه زودتر اجرایی شود، گفت: باید واحد‌های مسکن مهر را سریع‌تر تکمیل کنیم تا عرضه‌ها افزایش یابد.

نوروزی افزود: راهکار بلندمدت این است که صنعت مسکن سازی به طور گسترده راه بیفتند.

وی اضافه کرد: دولت عرضه مسکن را افزایش نمی‌دهد و حتی در بخش خصوصی هم موانع ایجاد می‌کند و وام ساخت مناسبی به سازنده‌ها داده نمی‌شود.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مسکنبازار
نظر بینندگان
!
!
!