دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۳ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
تعطیلی نیسان در بارسلونا جدی است
۱۲:۴۳ | ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اجاره خودرو

تعطیلی نیسان در بارسلونا جدی است

تعطیلی كارخانه ی نیسان در بارسلونای اسپانیا، 1.7 میلیارد دلار آب می خورد.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس برآوردهای اتحادیه كارگری اسپانیا تعطیلی كارخانه های شركت خودروسازی ژاپنی نیسان، شریك تجاری رنوی فرانسه، در بارسلونای فرانسه حدود 1.5 میلیارد یورو معادل 1.7 میلیارد دلار آمریكا است.

بحث در مورد تعطیلی كارخانه خودروسازی در اسپانیا داغ است. حكومت این كشور به این اعتقاد رسیده كه روشن نگه داشتن چراغ این كارخانه ها به مراتب ارزان تر از تعطیلی آنها است.

سخنگوی نیسان در مورد ارزان تر بودن حفظ این كارخانه نسبت به تعطیلی آنها اظهار نظر نمی كند.


هفته گذشته، شركت خودروسازی ژاپنی نیسان از اهداف استراتژیك جدید خود رونمایی كرد و از تصمیم در باره تعطیلی كارخانه های بارسلونا خبر داد. حالا كارگران این كارخانه ها دست به اعتراض زده اند و مادرید [حكومت اسپانیا] در حال تلاش برای متقاعد كردن خودروساز ژاپنی برای ماندن و ادامه دادن است.

 

نیسان


روزنامه لا وانگاردیا از قول نیسان گفته بود كه این تعطیلی ها 1.45 میلیارد یورو خرج دارد، بیشتر هزینه هم مربوط به بیكار شدن 3000 كارگر و كارمند این كارخانه ها است كه باید حق و حقوق آنان تسویه شود.

یكی از منابع خبری در اتحادیه های كارگری اسپانیا در مصاحبه با رویترز گفته است، كه چند هفته پیش نیسان به كارگران این كارخانه در بارسلونا خبر داده بود كه هزینه ها در حدود 1.5 میلیارد یورو است، اما هنگامی كه استراتژی های نیسان به طور رسمی اعلام شد و خبر تعطیلی هم منتشر شد، نیسان هزینه ها را حدود 700 تا 800 میلیون تخمین زد. اما این عدد اصلا واقع بینانه نیست چون برخی از این كارگران حتی تا 20 سال سابقه دارند. تازه این پایان ماجرا نیست، نیسان مجبور است كارخانه های قطعه سازی مرتبط و تأمین كنندگان را هم به تعطیلی بكشاند. بنابراین 700 میلیون اصلا رقم واقعی نیست و جمع كردن و بستن یك كارخانه در حرف كار آسانی است.

روزنامه لا وانگاردیا هزینه ها را این گونه به اعداد كوچكتر شكسته و می گوید، 600 میلیون یورو برای اخراج كارگران، 310 میلیون یورو هزینه های مالی و كمك های مالی عمومی حدود 100 میلیون یورو.

برای بازگشت به حالت عادی و جبران خسارت خروج نیسان از بارسلونا، این خودروساز ژاپنی نیاز به 7 سال زمان دارد.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!