شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
سامانه جامع آمار هوانوردی راه اندازی می‌شود
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

سامانه جامع آمار هوانوردی راه اندازی می‌شود

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی دهقان گفت: براساس استاندارد‌های انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) اطلاعات پرواز باید به صورت آنلاین در اختیار سازمان هوانوردی کشوری قرار گیرد، برهمین اساس سامانه جامع آمار هوانوردی طراحی شد.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه اطلاعات مسافران در حین عملیات پذیرش در فرودگاه‌ها به صورت برخط در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت.

دهقان با اشاره به ضرورت آمار در برنامه ریزی‌های بازرگانی و اطلاعات امنیت هوانوردی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال اجرای سامانه تطبیق مسافران است و در این راستا جلساتی با شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ برگزار و از آنان خواسته است تا پایان تیرماه نسبت به ارسال اطلاعات و اصلاحات نرم افزاری در سامانه‌های خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تلاش خواهد شد این سامانه تا پایان تابستان عملیاتی شود گفت: در این طرح دغدغه‌های زیادی داشتیم و بعضا شاهد بودیم که صف‌های طولانی به هنگام پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها ایجاد می‌شود و با راه اندازی این سامانه از این پس شرکت‌های هواپیمایی، هندلینگ و مسافران به هنگام پذیرش و در یافت کارت پرواز با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.

دهقان همچنین به بروز مشکلاتی که شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ در دوران شیوع ویروس کرونا در کشور با آن مواجه شدند افزود: در خصوص تسهیلات به بنگاه‌هایی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفتند تمهیدات لازم انجام و جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند که لازم است در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.

دهقان تصریح کرد: همکاران سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه در فرودگاه‌ها حضور یافته از زمان ورود مسافر تا سوار شدن هواپیما بازدید به عمل آورده و اجرای شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های تدوین و ابلاغ شده در مقابله با ویروس کرونا را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه در صنعت هوانوردی با توجه به شیوه نامه‌های ایکائو و تجربه‌های گذشته دستورالعمل‌های لازم تهیه شده افزود: همه پرسنل شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های هندلینگ موظفند از لوازم حفاظت شخصی استفاده کرده و این امر مورد توجه جدی قرار گیرد و با توجه به اینکه از امروز بازرسی‌ها با جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت چنانچه تخلفی مشاهده شود برابر با مقررات برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!