شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
بازار خودرو همچنان متوقف است!
۱۶:۰۲ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اجاره خودرو

بازار خودرو همچنان متوقف است!

مشاهدات بازار خودرو نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت ها تا حدودی متوقف شده ولی همچنان معاملات در بازار متوقف است.

به گزارش پرشین خودرو، چند ماهی بود که بازار خرید و فروش خودرو با رشد قابل توجه قیمت ها روبه رو شد و فضای دلال بازی رونق پیدا کرده بود در این شرایط دولت تنها راه چاره را برخورد با محتکران خودرو و اجرای طرح فروش فوق العاده دانست، به نحوی که از 4 خردادماه تا 14 خردادماه فروش فوق العاده 25 هزار دستگاه خودرو را آغاز کرد.

در این طرح فروش محدودیت های متعددی برای ثبت نام کنندگان اعمال و در نهایت مراسم قرعه کشی برگزار شد. در حال حاضر اجرای این طرح به اتمام رسیده و برندگان این قرعه کشی مشخص شده اند. علاوه بر این طرح دیگری هم در شرکت های خودروساز برای پیش فروش یک ساله آغاز شده تا شاید با اجرایی شدن آن عطش بازار خودرو کاهش و روند کاهشی قیمت به وجود آید. اما آیا این طرح‌ها تأثیری هم بر کاهش قیمت ها در بازار داشت یا همچنان قیمت خودرو با نوسانات روبه رو است!

 

بازار خودرو


مشاهدات بازار خودرو نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت ها تا حدودی متوقف شده ولی همچنان معاملات در بازار متوقف است. علاوه بر این هنوز الزام قیمت گذاری بازار خودرو براساس 10 درصد بالاتر از قیمت کارخانه اعمال نشده و این فروشنده هست که قیمت نهایی را تعیین و اعلام می کند.

در حال حاضر قیمت کوییک در بازار 92 میلیون تومان، پژو206 تیپ 2 121 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 148 میلیون تومان، سمند 116 میلیون تومان، تیبا 2 87 میلیون تومان ،تیبا 77 میلیون تومان، دنا معمولی 168 میلیون تومان و پژو207 اتومات 240 میلیون تومان است اما مشتری در بازار وجود ندارد و همه منتظر تعیین تکلیف وضعیت قیمت ها و سیاست گذاری دولت برای مدیریت بازار هستند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!