شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
خودرویی‌ها، صدرنشین معاملات بورس
۱۵:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
اجاره خودرو

خودرویی‌ها، صدرنشین معاملات بورس

گروه خودرو در معاملات امروز (چهارشنبه) صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۴۹۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

به گزارش پرشین خودرو، شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۳۵ هزار و ۵۵۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۳۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۵ هزار و ۱۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹ هزار و یک واحد افزایش به ۳۶۸ هزار و ۹۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با پنج هزار و ۹۵۲ واحد رشد به ۲۴۳ هزار و ۳۳۲ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۲ هزار و ۱۰۳ واحد و شاخص بازار دوم ۴۶ هزار و ۶۲۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ایران خودرو (خودرو) با سه هزار و ۹۶۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۹۴۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۳۸۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۳۱۴ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۱۸۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۱۰۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۰۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۹۷ واحد، داروپخش (وپخش) با ۱۴۹ واحد، سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) با ۸۴ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۷۹ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۶۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۰۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۲ هزار و ۸۷۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۴۷ هزار و ۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا)، بیمه کوثر (کوثر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، جنرال مکانیک (رنیک)، فرابورس ایران (فرابورس) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بورس
نظر بینندگان
!
!
!