یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
۹ نکته تکمیلی در خصوص تسهیلات ۶ میلیون تومانی تاکسیرانان
۰۹:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
اجاره خودرو
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران خبر داد:

۹ نکته تکمیلی در خصوص تسهیلات ۶ میلیون تومانی تاکسیرانان

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران نکات تکمیلی در خصوص تسهیلات شش میلیون تومانی تاکسیرانان را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، علیرضا قنادان در گزارشی به تاکسیرانان تهرانی گفت: پس از انتشار اخبار مربوط به آغاز ثبت نام از تاکسیرانان برای پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی و تماس‌های مکرر تاکسیرانان و اهالی رسانه در خصوص جزییات این امر، به دلیل پیگیری مسایل و ابهامات بوجود آمده در این زمینه، روز گذشته جلساتی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مجریان طرح داشتیم که نکات زیر از نتایج این جلسات است:

۱- پیش از هر چیز از بر خود لازم میدانم از آقایان دکتر منصوری معاون محترم توسعه کارآفرینی و اشتغال و همچنین دکتر میدری معاون محترم رفاه اجتماعی وزارت رفاه تشکر کنم که به فوریت پذیرای ما بودند و با سعه صدر در خصوص رفع مسایل پیش آمده در اجرای این طرح همکاری کامل نمودند.

۲- با توجه به ابهامات پیش آمده برای تاکسیرانان عزیز در زمینه ثبت نام در سامانه کارآ، مقرر شد روز شنبه با همکاری عزیزان وزارت رفاه یک فایل راهنمای کامل و گام به گام در مورد نحوه ثبت نام تاکسیرانان در سامانه کارا تهیه شود که این راهنما از طرف همکاران بنده در سازمان بلافاصله در اختیار همه تاکسیرانان عزیز قرار خواهد گرفت.

۳- یکی از نگرانی‌های اصلی تعداد زیادی از تاکسیرانان عدم دریافت پیامک ثبت نام از سامانه وزارت رفاه بود که این موضوع به دلیل اولویت‌بندی گروه‌های مختلف مشمولین اتفاق افتاده است. در این زمینه مقرر شد انشالله ظرف روزهای آتی با بروزرسانی مجدد بانک‌های اطلاعاتی، پیامک برای کلیه عزیزان تاکسیران ارسال گردد. لذا همه تاکسیرانان (اعم از دارای بیمه و یا بدون بیمه) در گامهای بعدی مشمول خواهند بود.

۴- برخی مسایل فنی مربوط به سامانه کارآ به همکاران متولی در وزارت رفاه منعکس شد تا انشالله توسط تیم‌های فنی مرتفع گردد.

۵- با توجه حجم زیاد فعالیت همکاران در وزارت رفاه در این روزها و همچنین با عنایت به تاکید کلیه دست اندرکاران بر فراهم نمودن زمینه دریافت این تسهیلات برای کلیه رانندگان ذینفع، مقرر شد تا همکاران بنده در سازمان تاکسیرانی تهران و همچنین عزیزان اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز در روزهای آتی بطور مستقیم و تنگاتنگ به همکاری با تیم وزارت رفاه در رفع مسایل تاکسیرانان مشمول تسهیلات بپردازند.

۶- پس از جلسه، در خصوص بهره‌مندی رانندگان شاغل در شرکت خودرو سرویس شهر با مدیرعامل محترم این شرکت تماسی داشتم تا انشالله در این زمینه نیز اقدام شود.

 

تسهیلات ۶ میلیون تومانی تاکسیرانان۷- لازم به توجه است که بر اساس اعلام وزارت رفاه در حال حاضر سقف زمانی برای ثبت نام متقاضیان وجود نداشته و ثبت نام و معرفی به بانک‌های عامل به انتخاب خود متقاضیان، به صورت گام به گام و ماهانه ادامه خواهد یافت لذا نیازی به نگرانی یا تعجیل وجود نخواهد داشت. همچنین ظرف روزهای آتی راه‌هایی جهت تماس و رفع مشکل تاکسیرانان از سوی سازمان تاکسیرانی نیز راه‌اندازی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۸- مجددا تاکید می‌شود که مطابق ضوابط و آیین‌نامه‌های مصوب دولت، تنها تاکسیرانان فعال که دارای پروانه معتبر تاکسیرانی باشند مشمول دریافت این تسهیلات و هرگونه حمایت‌های آتی خواهند بود، لذا توجه به تمدید به موقع اعتبار پروانه‌های تاکسیرانی ضروری است.

۹- امیدوارم افزایش سقف تسهیلات از ۲ میلیون تومان به ۶ میلیون تومان که با مساعدت و همکاری دولت محترم اتفاق افتاده، مرتفع کننده بخشی از مشکلات معیشتی تاکسیرانان خدوم در این روزهای سخت باشد و اطمینان می‌دهم که همچنان پیگیر مسایل این عزیزان خواهیم بود.

یادآور می شور: اطلاعات تکمیلی در این زمینه از طریق روابط عمومی سازمان منتشر خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!