یكشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
افزایش بیش از 50 درصدی آمار تحویل محصولات 2 خودروساز داخلی
۱۶:۲۸ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
اجاره خودرو
در جلسه کمیته خودرو مطرح شد؛

افزایش بیش از 50 درصدی آمار تحویل محصولات 2 خودروساز داخلی

جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاههای نظارتی، امروز جمعه 23 خرداد 99 برگزار و در آن اعلام شد که تولید گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری 18 درصد افزایش داشته و در عین حال، تحویل خودروهای گروه صنعتی ایران‌خودرو 50 درصد و گروه خودروسازی سایپا نیز 55 درصد رشد داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، جلسه کمیته خودرو امروز جمعه 23 خرداد 99 با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاههای نظارتی، معاونان وزارت صنعت و خودروسازان برگزار شد.

بنا به اعلام خودروسازان، تولید و تحویل گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب با 18 درصد و 50 درصد رشد و تحویل محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز با 55 درصد افزایش مواجه بوده است.

در این جلسه علاوه بر بررسی روند تولید خودرو، مقرر گردید تا موضوع تخصیص ارز مورد نیاز ترخیص قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک ایران مورد پیگیری واقع شود.

اقدام برای تکمیل 45 هزار دستگاه خودروی موجود در کف کارخانه ها از جمله دیگر مصوبات کمیته خودرو بود.

 

جلسه کمیته خودرو


موضوع قیمت خودرو نیز یکی از مباحث مطرح شده در جلسه امروز جمعه 23 خرداد کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر گردید تا جلسات مشترکی از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت برگزار شود.

بر اساس اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، تحویل خودروهای فروش فوق‎‌العاده ویژه ایام عید سعید فطر از هفته آینده آغاز خواهد شد.

کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل قطعات خودرو، از جمله مصوبات دیگر کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر گردید تا در جلسات بعدی کمیته خودرو، موضوع ساخت داخلی و کاهش ارزبری صنعت خودروی کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ ضمن اینکه خودروسازان مکلف شدند تا فهرست قطعات دارای ارزبری و میزان ارز مورد نیاز آنها را به صورت هفتگی به کمیته خودرو گزارش دهند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!