یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
تشریح نحوه بهر‌ه‌مندی شاغلین حمل‌و‌نقل مسافری از تسهیلات کرونا
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
اجاره خودرو

تشریح نحوه بهر‌ه‌مندی شاغلین حمل‌و‌نقل مسافری از تسهیلات کرونا

چگونگی حمایت‌های مالی و بهره مندی شاغلان بخش حمل و نقل مسافربری از تسهیلات ویژه کرونا تشریح شد.

به گزارش پرشین خودرو، نحوه حمایت‌های مالی و چگونگی بهره مندی شاغلان بخش حمل و نقل مسافربری از تسهیلات ویژه کرونا در نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای بخش مسافربری، بررسی و جزئیات آن تشریح شد.

آقای مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این مطلب، گفت: بخشنامه اجرایی بهره‌مندی شاغلین شرکت‌های حمل و نقل مسافربری و رانندگان از تسهیلات ویژه کرونا به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها ابلاغ و در این نشست مقرر شد کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر مفاد بخشنامه و نحوه ثبت نام در سامانه را به تشکل‌های زیر مجموعه خود اطلاع رسانی کنند.

وی افزود: میزان تسهیلات برای شرکت حمل و نقل مسافر ۱۲ میلیون تومان و برای راننده ۶ میلیون تومان است و زمان بازپرداخت ۲۴ ماهه و با سود ۱۲ درصد است.

 

حمل و نقل مسافربری

قربانی در خصوص رسیدگی به یکی دیگر از درخواست‌های کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر کشور در خصوص کاهش تعداد صندلی اتوبوس از ۴۴ به ۲۴ با توجه به کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: در این راستا با در نظر گرفتن ملاحظات سن ناوگان اتوبوس تا سقف ۱۰ سال موضوع از سوی دفتر آمار ایمنی و ترافیک این سازمان بررسی خواهد شد و با همکاری پلیس راهور ناجا، تشکل‌های صنفی و تأیید کارخانجات سازنده خودرو، قابلیت اجرایی خواهد یافت که چهارچوب آن به زودی نهایی و اطلاع رسانی می‌شود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر ارتقای ایمنی در سفر‌های جاده‌ای، افزود: بر اساس تأکیدات مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر است دوره‌های ویژه ایمنی برای متولیان و رانندگان تدوین و برنامه ریزی شود و با تغییر در رفتار و الگوی رانندگان متخلف وقوع حوادث و اتفاقات جاده‌ای به حداقل برسد.

این گزارش حاکی است در این نشست روسای اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور، مینی بوس رانی، سواری کرایه و کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی حمل و نقل مسافر کشور حضور داشته و در زمینه مسائل مورد بررسی نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را بیان کردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!