جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
گرندکس

جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افزایش جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ۱۳۸ هزار میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پرشین خودرو، فرهاد منتصر کوهساری با بیان اینکه عملکرد مناسب و کارایی بالای بنادر می‌تواند در شکوفایی اقتصاد کشورها نقش بسیار تعیین کننده‌ای داشته باشد، افزود: یکی از اهداف کلان سازمان بنادر و دریانوردی افزایش میزان سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر کشور و هدف دیگر توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی بنادر از ۴۰ به ۶۰ درصد خواهد بود.


معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد اهداف اختصاصی این معاونت، گفت: پشتیبانی و تسهیل فعالیت‌های بازرگانی و افزایش ارزش افزوده، افزایش میزان جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر از ۱۱۷ هزار و ۲۱۲ به ۱۳۸ هزار میلیارد ریال و نیز توسعه ساختار فرآیندی سامانه‌های مناطق بندری به عنوان اهداف اختصاصی معاونت امور بندری و اقتصادی در سال ۹۹ تعریف شده‌اند.


کوهساری افزود: برنامه‌های عملیاتی تعریف شده در حوزه پشتیبانی و تسهیل فعالیت‌های بازرگانی و افزایش ارزش افزوده شامل ایجاد زمینه تحرک فعالیت اقتصادی، تولید و پردازش کالا با بهره‌گیری از پتانسیل‌های قانونی مناطق و نیز پایش و نظارت بر نحوه اجرای فرآیندهای امور مناطق و ارزیابی میزان تحقق آن‌ها خواهد بود.

وی در مورد برنامه‌های عملیاتی در حوزه افزایش میزان جذب سرمایه گذاری بخش غیردولتی در بنادر از ۱۱۷ هزار و ۲۱۲ به ۱۳۸ هزار میلیارد ریال شامل تنظیم و تدوین تیپ قراردادهای سرمایه‌گذاری در بنادر در بخش غیردولتی به تعداد سه مورد، اجرایی کردن فرآیند سرمایه‌گذاری در بنادر به تعداد ۱۰ مورد و نظارت و بازدید از پروژه‌های سرمایه گذاری در مراحل ساخت و ساز و بهره برداری در طول سال به تعداد ۶ مورد است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی دیگر هدف کلان سازمان بنادر و دریانوردی را توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی بنادر از ۴۰ به ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: ذیل این محور، توسعه ساختار فرآیندی سامانه‌های مناطق بندری به عنوان هدف اختصاصی، تعریف شده است و در این راستا برنامه عملیاتی مدیریت بر توسعه ساختار فرآیندی سامانه‌های جامع مناطق بندری و واحد کار و خدمات اشتغال مدنظر قرار می‌گیرد.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!