شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اعتبار ۱۰۰میلیون یورویی برای تجهیز ناوگان عملیاتی بنادر
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اجاره خودرو

اعتبار ۱۰۰میلیون یورویی برای تجهیز ناوگان عملیاتی بنادر

در دوران کرونا بنادر کشور در بالاترین نرم خود کالا‌های اساسی را تخلیه و به مقاصد هدف ارسال کردند که این مساله نشان دهنده توانمندی و ظرفیت بالای بنادر است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد راستاد درباره طرح تحول صنایع دریایی در سال ۹۹ که به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی برای تقویت ناوگان عملیاتی خودش که عمدتا ماموریت‌هایی در زمینه وظایف حاکمیتی سازمان دارند، در قالب طرح تحول صنایع دریایی، سفارش تولید شناور به تولیدکنندگان داخلی را در دستور کار دارد.

وی اضافه کرد: بخشی از این شناور‌ها شامل ۱۵ شناور IRB است که برای گشت‌های ساحلی و عملیات جست وجو نجات استفاده می‌شود همچنین ۱۲ فروند برای یگان حفاظت سازمان بوده و ۵ فروند هم برای انتقال راهنما به کشتی (راهنمابر) است، یک فروند کشتی بویه گذار، ۲ فروند کشتی ۶۰۰۰ اسب بخار، ۴ فروند یدک کش ۴۴۰۰ اسب بخار و ۴ فروند یدک کش ۱۸۰۰ اسب بخار نیز در فهرست سفارش‌ها وجود دارد که در مجموع ۴۳ فروند شناور سفارش داده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این ۴۳ فروند از طریق گذراندن تشریفات مناقصه آماده قرارداد بوده و بیش از ۱۰۰ میلیون یورو میزان اعتباری است که صرف ساخت ناوگان عملیاتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی خواهد شد.
وی افزود: متعاقبا ۴۰ فروند دیگر هم از طریق مناقصه در حال پیگیری است که ارزش آن‌ها بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان است که برای ساخت شناور‌های مورد نیاز سازمان در سال جهش تولید هزینه خواهد شد.

 

محمد راستاد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص عملکرد بنادر در دوران شیوع ویروس کرونا برای تامین مایحتاج و کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور گفتت: در این زمینه عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در این دوران از نظر ورود و خروج کشتی و تخلیه موید توانمندی زیرساخت‌های بنادر، ظرفیت و توان تجهیزات است.

وی تصریح کرد: در این دوران هیچکدام از کشتی‌ها به خصوص کشتی‌هایی که کالای اساسی وارد کردند به واسطه کمبود ظرفیت بندری و تجهیزات مشمول دموراژ یا خسارت دیرکرد نشدند. فعالیت در بالاترین نرم شکل گرفت که این اتفاق با استفاده از بهترین تجهیزات و فعالیت شبانه روزی نیرو‌های بنادر برای تخلیه کشتی‌ها انجام شد.

راستاد افزود: در این زمینه طبیعتا هاب اصلی ما بندر امام خمینی (ره) بود، اما همزمان برای تسریع روند، انتقال برخی از کالا‌های اساسی را به بندر شهید بهشتی و چابهار در دستور کار داشتیم که در این مسیر از نظر تجهیزاتی مشکل خاصی وجود نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای جذب سرمایه در سال ۹۹ و در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال ۹۹ یکی از سیاست‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی که آن را با تاکید ویژه‌ای دنبال می‌کنیم، در زمینه بسته‌های روبنایی و تجهیزات بوده که به این شکل بتوان از حداکثر توان بخش خصوصی استفاده داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این زمینه یکی از بسته‌های تشویقی ما استفاده از محل تسهیلات وجوه اداره شده سازمان برای طرح‌هایی است که توجیه داشته باشند.

راستاد تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری تعداد قابل توجهی پروژه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی افتتاح یا آماده بهره برداری است که در کل ۲ طرح در بندر شهید رجایی و ۶ طرح در بندر امام خمینی (ره) در سال جهش تولید در نظر گرفته شده است. در مجموع برای ۱۲ طرحی که افتتاح، آماده شروع عملیات اجرایی و یا در شرف افتتاح است ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!