دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
افزایش فروش خودروهای برقی کیا و هیوندای
۱۵:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اجاره خودرو

افزایش فروش خودروهای برقی کیا و هیوندای

میزان فروش خودروهای برقی هیوندای و کیا موتورز در سال جاری میلادی رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس گزارشی که از سوی خبرگزاری کره ای یون‌هاپ منتشر شده است، میزان فروش خودروهای برقی پاک و دوستدار محیط زیست شرکت‌های کره‌ای هیوندای و کیا موتورز در بازارهای جهانی در بازه زمانی ژانویه تا مه ۲۰۲۰ میلادی، ۱۶۰ هزار و ۸۲ دستگاه بوده است که از ۲ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۸۹ دستگاه خودروی فروخته شده توسط این دو شرکت، سهمی ۷.۲ درصدی را به خود اختصاص داده است.


به گفته سخنگوی هیوندای موتورز، نرخ رشد فروش خودروهای دوستدار محیط زیست علی‌رغم همه مسائل و بحران‌های به وجود آمده ناشی از پاندمی کرونا رو به رشد و صعودی بوده است و پیش‌بینی می‌شود که سهم محصولات برقی و پاک آنها تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۲۵ درصد در بازارهای جهانی خواهد رسید.


این دو شرکت پیشتر اعلام کرده بودند که قصد دارند تا سال ۲۰۲۵ میلادی حداقل یک میلیون دستگاه را روانه بازارهای جهانی کنند.

 

خودروی برقیدر سال گذشته ۲۰۱۹ میلادی این دو شرکت ۳۶۸ هزار و ۸۷۰ دستگاه خودروی برقی و پاک فروخته اند که از میزان کل فروش ۷.۱۹ میلیونی آنها، سهمی معادل ۵.۱ درصد به این محصولات اختصاص یافته است.

هیوندای و کیا موتورز به عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان از لحاظ میزان فروش، در مجموع از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون حدود ۱.۵۴ میلیون دستگاه خودروی پاک و دوستدار محیط زیست را فروخته و در بازارهای جهانی عرضه کرده‌اند.

محصولات دوستدار محیط زیست شامل خودروهای تمام الکتریکی ، هیبریدی ، پلاگین هیبریدی و هیدروژن پیل سوختی می‌شود.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!