پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
صادرات بنزین ایران به ونزوئلا ادامه دارد
۱۰:۵۵ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
اجاره خودرو

صادرات بنزین ایران به ونزوئلا ادامه دارد

ایران از ماه آوریل ۵ نفتکش حامل حدود ۱.۵ میلیون بشکه بنزین برای دولت ونزوئلا فرستاده است و قصد دارد به ارسال این محموله ها ادامه دهد.

به گزارش پرشین خودرو، ایران احتمالاً دوتاسه محموله بنزین در ماه به ونزوئلا می فروشد.

ایران از ماه آوریل 5 نفتکش حامل حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین برای دولت ونزوئلا فرستاده است تا کمی از صف های بلند پمپ بنزین های این کشور کم شود.

دولت ترامپ که هم به دنبال متوقف کردن تجارت انرژی ایران است و هم در فکر سرنگونی دولت نیکلاس مادورو، بارها تهدید کرده و به بنادر، شرکت‌های کشتیرانی و شرکت‌های بیمه هشدار داده است.

ولی طبق گفته منابع تجاری و صنعتی نزدیک به وزارت نفت ایران، این کشور قصد دارد به ارسال محموله های بنزین به ونزوئلا ادامه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور شکستن تحریم‌ها برای حمایت از ونزوئلا را تحمل نمی کند. وی گفت:« جامعه تجارت بین‌الملل باید از خطر قانونی هرگونه نقل و انتقالی با رژیم غیر قانونی نیکولاس مادورو آگاه باشد».

ایران که دهه ها وارد کننده خالص بنزین بود، سال گذشته اعلام کرد در تولید بنزین خودکفا شده است و فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس را با ظرفیت تولید 350 هزار بشکه در روز در بندرعباس افتتاح کرد.

ولی همه گیری ویروس کرونا تقاضا برای بنزین را تا 450 هزار بشکه در روز در نیمه اول سال جاری میلادی پایین آورد. تقاضا برای این محصول در سال گذشته 650 هزار بشکه در روز بود.

به گفته یکی از منابع اداری و صنعتی در ایران، این کشور هر ماه 15 تا 20 محموله متوسط بنزین اضافی دارد که فقط 5 تا از آنها را ماهانه به آسیا و آفریقا صادر می کند. بنابراین ونزوئلا تنها گزینه مناسب برای این کار است.

تهران همچنین کمک می‌کند این کشور آمریکای جنوبی اکثر شبکه پالایشگاهی خود را با ظرفیت 1.3 میلیون بشکه در روز راه اندازی کند. طبق اطلاعات وبسایت تنکر ترکرز دات کام که یک شرکت ردیابی نفتکشها است، یک کشتی باری حامل محصولات پالایشی با پرچم ایران در حال حاضر در راه ونزوئلا است.

اطلاعات رفینیتیو آیکن نشان می‌دهد این نفتکش بندرعباس را ترک کرده و در حال حاضر در غرب اقیانوس اطلس قرار دارد.

برخلاف اکثر نفتکش‌های ایرانی که برای دور زدن تحریم های آمریکا فرستنده های خود را خاموش می کنند، نفتکش هایی که به ونزوئلا فرستاده شده اند سیستم های شناسایی خود را روشن نگه داشته اند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!