شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
در زمینه ضوابط واردات خودرو تجدید نظر شود
۱۳:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
اجاره خودرو

در زمینه ضوابط واردات خودرو تجدید نظر شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در حالی که تولید‌کنندگان خودرو در دنیا با شرایط باورنکردنی خودرو صادر می‌کنند ما شرایطی فراهم کرده‌ایم که برای 25 هزار خودو 7 میلیون تقاضا وجود داشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمد اتابک امروز در سیزدمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: امروزه بسیاری از کالا در بورس کالا عرضه می‌شود و مکانیزم کنترلی که توسط دولت و وزارت صنعت وجود دارد باعث افزایش قیمت بازار و بورس می‌شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: ابطال عرضه کالاها در بورس باعث می‌شود که تا کارخانجات به مواد اولیه مورد نیاز خود نرسد و همچنین وجه به دست عرضه کنندگان نرسد، لذا این شرایط برای تولید‌کنندگان مواد اصلی و تولید‌کنندگان مواد ثانویه خوب نیست. بنابراین باید برای بورس کالا مکانیزمی گذاشت که از ذات بورس بودن خارج نشود.

اتابک اظهار داشت: شرایط فعلی باعث می‌شود که تولید‌کنندگان لطمه بخورند.

 

سید محمد اتابک

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به قابلیت تولید 30 میلیون تن فولاد در سال جاری، بیان داشت: نیاز کشور فقط 15 میلیون تن است بنابراین می‌توان 4.5 میلیارد دلار از صادرات فولاد ارز حاصل کرد.

وی همچنین با اشاره به ثبت نام 7 میلیون نفر در ازای عرضه 25 هزار خودرو بیان داشت: این در حالی است در تمام دنیا به علت عدم فروش خودروهایشان را با شرایط باورنکردنی صادر می‌کنند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: اما علیرغم این موضوع ما شرایطی را ایجاد کرده‌ایم که برای 25 هزار خودرو 7 میلیون تقاضا وجود داشته باشد، این موضوع را باید مراقبت کنیم زیرا دنیا ما را نگاه می‌کنند.

وی افزود: بنابراین باید در سیاست واردات خودرو تجدید نظر کرد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!