شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
درخواست تجدید نظر در رای صادره برای شاکیان آذویکو
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
اجاره خودرو
مدیرکل حقوقی سازمان حمایت خبر داد:

درخواست تجدید نظر در رای صادره برای شاکیان آذویکو

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: سازمان حمایت پیگیر درخواست شاکیان شرکت آذویکو است.

به گزارش پرشین خودرو، مجتبی سجادی گفت: سازمان حمایت پیگیر درخواست شاکیان شرکت آذویکو است و در این راستا خواستار تجدید نظر سازمان تعزیران در حکم صادرات شده است.


مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزود: با توجه به صدور دادنامه در تاریخ 17 خرداد ماه سال جاری در یکی از شعب بدوی تعزیرات حکومتی در خصوص پرونده تخلفاتی شرکت مذکور، نظر به اینکه رای صادره در خصوص مبنای محاسبه قیمت خودروهای تعهدی ، تامین کننده نظر شکات نبوده است بنابراین جمعی از مالباختگان که نسبت به عدم تحویل خودرو از سوی این شرکت با قیمت قطعی اعتراض داشتند به این سازمان و وزارت صنعت اعتراض کرده و خواستار تحقق مطالبات خود شدند.

این مقام مسئول در ارتباط با آخرین پیگیری‌های صورت گرفته پیرامون پرونده شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) بیان داشت: از آنجایی که تعهد شرکت در تحویل خودروهای جایگزین، قرارداد اصلاحی بوده و نمی‌تواند تکالیف مضاعفی بر مشتریان تحمیل کرد، طبق ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، باید در محاسبه قیمت خودرو در خصوص قراردادهای فروش فوری، قیمت روز انعقاد قرارداد و درباره قراردادهای پیش فروش، قیمت مندرج در قرارداد اولیه ملاک عمل قرار گیرد ، که در انشاء رای صادره از سوی سازمان تعزیرات این موضوع مغفول مانده است.

 

رای صادره برای شاکیان آذویکو

مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت افزود : با توجه به ارجاع پرونده شرکت بدلیل عدم ایفای تعهدات به سازمان تعزیرات حکومتی و نظر به آخرین پیگیری‌های انجام شده مقرر شد موضوع مجدد در شعب تجدید نظر رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

سجادی بیان داشت: قطعا سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان درحدود وظائف قانونی خود در خصوص ایفای تعهدات شرکت مذکور پیگیری لازم را انجام خواهد داد و شرکت مربوطه نیز در این ارتباط مکلف به رعایت آئین نامه ها و ضوابط ابلاغی مرتبط می باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!