یكشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
read main data
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
چینی تازه وارد را بشناسید
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
اجاره خودرو
بازگشت خودروساز‌های خارجی به ایران؛

چینی تازه وارد را بشناسید

ورود خودروی دانگ فنگ S ۵۰ اولین ورود خودرو‌های خارجی در دوران پس از تحریم‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت دانگ فنگ که اغلب ما آن را به خودروی h۳۰ کراس می‌شناسیم خیز دوباره‌ای برای بازار ایران برداشته است. سر و صدای ورود خودروی جدیدی به نام دانگ فنگ S۵۰ به گوش می‌رسد و شنیده‌ها در بازار چین با نام کامل Dongfeng Fengxing Jingyi S۵۰ شناخته می‌شود. شنیده‌ها حاکی از آن است که تعدادی از این خودرو در سطح شهر دیده شده و ورود این محصول تقریبا قطعی به نظر می‌رسد. این اولین ورود و تولید خودروی خارجی در دوران پس از تحریم محسوب می‌شود.

 مهم‌ترین نکته درباره دانگ فنگ S۵۰ این است که چینی‌ها آنرا روی پلتفرم نیسان سیلفی (Sylphy) ساخته است.

 دانگ فنگ تنها شریک نیسان در چین بوده و هست و اتفاقا یکی از خودرو‌هایی که سال هاست در خطوط تولیدش آنرا می‌سازد، همین نیسان سیلفی است.

موتور‌های سه گانه ۱.۵ لیتری میتسوبیشی، ۱.۶ لیتری نیسان و ۲.۰ لیتری پژوسیتروئن همچنان برای مشتریان S۵۰ قابل سفارش هستند، اما به احتمال زیاد باید در انتظار ورود نسخه ۱.۵ یا ۱.۶ لیتری آن باشیم.

 دانگ فنگ S۵۰ در ارزان‌ترین مدلش (یعنی موتور ۱.۶ لیتری با گیربکس دستی) در بازار چین، از حدود ۷۰ هزار یوآن شروع می‌شود که معادل تقریبی ۱۰ هزار دلار است. شنیده‌ها حاکی از آن است که این محصول در نهایت با قیمتی حدود ۳۵۰ میلیون در بازار عرضه می‌شود.

نمونه ۱.۵ لیتری این خودرو ۱۱۸ اسب بخار نیرو و ۱۴۳ نیوتون متر گشتاور تولید می‌‎کند که میزان نسبتا مناسبی محسوب می‌شود همچنین این خودرو از گیربکس ۵ سرعته دستی بهره می‌برد که مصرف آن را به حدود ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می‌رساند.

نسخه ۱.۶ لیتری آن هم ۱۲۰ اسب بخار نیرو، ۱۵۱ نیوتون متر گشتاور دارد و تنها نسخه‌ای از این خودرو است که از گیربکس اتومات بهره می‌برد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!