شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۳
توقیف ساعتی خودروهای پرخطر
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۴/۰۳
اجاره خودرو

توقیف ساعتی خودروهای پرخطر

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌راه كشور از آغاز طرح هفتگی تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در جاده‌های كشور از امروز خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره با آغاز طرح تابستانی پلیس‌راه در جاده‌های كشور گفت: بر اساس پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل آمارهای سال گذشته و وضعیت فعلی، پلیس راه كشور از هفته جاری علاوه بر طرح برخورد با تخلفات رانندگی تابستانه به صورت هفتگی نیز طرح‌های ویژه‌ای را به مرحله اجرا می‌گذارد.

وی از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات ناوگان حمل بار و مسافر از روز شنبه هفته جاری خبر داد و گفت: بر این اساس میزان نمره منفی رانندگان، مدارك شناسایی، كارت خودرو، بیمه‌نامه و گواهینامه رانندگی آنها كنترل می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه كشور با اشاره به اینكه رانندگان بار و مسافر كه حد نصاب نمره منفی را كسب كرده باشند، قطعا گواهینامه‌شان ضبط خواهد شد به ایسنا گفت: علاوه بر این موضوع تخلفات حادثه‌ساز رانندگان این ناوگان از جمله سرعت و سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ در كنار كنترل ساعت رانندگی آنها، استفاده از كمربند ایمنی در خودروهای عمومی و صورت وضعیت مسافری مورد كنترل ویژه قرار می‌گیرد.

بازرسان نامحسوس به داخل اتوبوس‌ها می‌روند

وی از اعزام بازرسان نامحسوس به داخل ناوگان مسافربری كشور در تابستان امسال خبر داد و گفت: این بازرسان تمام تخلفات رانندگان حمل و نقل عمومی را مورد كنترل قرار داده و در صورت لزوم با متخلفان برخورد می‌كنند.

فرمانده پلیس‌راه كشور از تشدید كنترل سامانه رهیاب ماهواره‌ای (GPS) ناوگان حمل و نقل بار و مسافر خبر داد و گفت: در عین حال انجام تست سلامت روانی شامل مواد مخدر، روان گردان‌ها و الكل نیز به صورت تصادفی از هفته جاری برای رانندگان حمل و نقل عمومی آغاز می‌شود.

وی با تاكید بر اینكه رانندگان پرخطر حمل و نقل بار و مسافر از هفته جاری احضار می‌شوند گفت: این رانندگان باید كلاس‌های آموزش اجباری را حتما بگذرانند و پس از آن اجازه رانندگی خواهند داشت.

فرمانده پلیس‌راه كشور از تقویت تیم‌های گشت محسوس و نامحسوس در جاده‌های كشور و اقدام جدی آنها برای برخورد با رانندگان متخلف بار و مسافر خبر داد و افزود: بر این اساس تیم‌های گشت كنترلی روزانه تعداد مشخصی از وسایط حمل و نقل عمومی بار و مسافر را مورد كنترل قرار می‌دهند.

وی از بازدید مشترك ماموران پلیس راه با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از پایانه‌های بار و مسافر خبر داد و گفت: بر این اساس با تخلفات شركت‌های بار و مسافر نیز به طور جدی برخورد می‌شود.

تمامی رانندگان بار و مسافر مورد باآموزی قرار می‌گیرند

فرمانده پلیس‌راه كشور از فراخوان عمومی رانندگان بار و مسافر خبر داد و گفت: بر این اساس تمامی رانندگان بار و مسافر مورد باآموزی قرار می‌گیرند كه بر این اساس برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی از افزایش كنترل رانندگان بار و مسافر در جلوی پاسگاه‌های پلیس راه خبر داد و گفت: در عین حال تخلفات وسایط نقلیه شخصی نیز به طور جدی مورد كنترل قرار می‌گیرد.

توقیف ساعتی خودروهای پرخطر

فرمانده پلیس‌راه كشور از اجرای دو طرح تشدید برخورد با عدم استفاده از كمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان و موتورسواران متخلف خبر داد و گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده تمامی راكبان موتورسیكلتی كه در مسیرهای مجاز تردد نكرده و پلاك ملی و كلاه ایمنی نداشته باشند قطعا مورد كنترل قرار گرفته و با تخلفات آنها برخورد می‌شود.

وی از توقیف ساعتی خودروهای پرخطر خبر داد و گفت: بر این اساس با تخلفات حادثه ساز به طور جدی برخورد شده و خودروهایی كه رانندگان آنها تخلفات حادثه آفرین داشته باشند به صورت ساعتی تا 72 ساعت توقیف خواهند شد. از سوی دیگر برای این خودروها بنرهای توقیفی نیز نصب می‌شود تا سایر خودروها در جاده‌‌های كشور از برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خودداری كنند.

فرمانده پلیس‌راه كشور از نصب بنرهای هشدار دهنده كه به علل خاص تصادفات در محورهای مختلف اشاره دارد خبر داد و گفت: بر این اساس در تمامی جاده‌های كشور این بنرها نصب خواهد شد. از سوی دیگر توزیع بروشورهای آموزشی بین رانندگان نیز از دیگر برنامه‌های پلیس راه كشور در تابستان امسال خواهد بود.

وی از افزایش تعداد گشت‌های نامحسوس در جاده‌های كشور در تابستان امسال خبر داد و گفت: بر این اساس پلیس در جهت احقاق حقوق سایر رانندگان قانونمند با معدود رانندگان پرخطر بدون اغماض برخورد می‌كند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مهماندار
نظر بینندگان
!
!
!