یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
برنامه حمایتی دولت برای سامان دادن به بازار اجاره
۱۵:۰۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اجاره خودرو

برنامه حمایتی دولت برای سامان دادن به بازار اجاره

وزیر راه و شهرسازی گفت: جلسات تعیین و تصویب سیاست‌های بهبود شرایط بازار اجاره در حال برگزاری است و به زودی راهکارهای دولت در دو قالب سیاست‌گذاری و حمایتی اعلام می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در بیان تمهیدات دولت به منظور سامان دادن به بازار اجاره، گفت: مجموعه راهکارهای دولت به منظور ساماندهی بازار اجاره در دست بررسی و تصویب است و جلسات مستمر وزارت راه و معاون اول رئیس جمهور در حال برگزاری می‌باشد.


وزیر راه و شهرسازی در تشریح سیاست‌ها و راهکارهای مد نظر وزارت راه برای تسهیل شرایط مستاجران، بیان کرد: راهکارهای مد نظر در دوقالب سیاست‌گذاری و حمایتی در حال تصویب است که در طول هفته جاری اعلام عمومی خواهد شد.

اسلامی با اشاره به این نکته که سیاست‌های بازار اجاره مدنظر دولت منجر به تسکین بازار خواهد شد، گفت: تا کنون هیچ دولتی، سیاست مشخصی در ارتباط با اجاره داری و سامان بازار اجاره وضع نکرده است، بنابراین روند تصویب این سیاست‌ها با دشواری روبرو است.

 

محمد اسلامی


اجاره‌نشین‌های آسیب دیده از کرونا ودیعه مسکن دریافت می‌کنند

پیش از این وزیر راه و شهرسازی ، در ارتباط با بازار اجاره و بیان سیاستگذاری وزارت راه و شهرسازی در این حوزه، از عزم دولت برای احداث واحدهای اجاره ای و ساماندهی این بخش خبر داد بود.

اسلامی با اشاره به اینکه در بخش قیمت گذاری مسکن و اجاره، قانون مدونی وجود ندارد، توضیح داد: «بخش مسکن و اجاره، بخشی خصوصی است و همواره شرایط عمومی بازار، نرخ اجاره بها را تعیین کرده است. در عین حال با توجه به تغییرات رخ داده و بحث های گوناگون دولت، مقرر شد تا بلادرنگ و بافوریت، ضوابطی تعیین شود تا اقشار اجاره نشین که در ایام کرونا بیشترین آسیب را دیدند، بتوانند تسهیلات ودیعه اجاره دریافت کنند و بخشی از زیان خود را از صندوق حمایتی که تشکیل می‌شود جبران کنند».

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مسکناجاره
نظر بینندگان
!
!
!