شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
2 طرح بیمه‌ای برای سفرهای بعد از کرونا
۱۵:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اجاره خودرو

2 طرح بیمه‌ای برای سفرهای بعد از کرونا

شیوع ویروس کرونا مفاهیم جدید و محصولات جدید هم به همراه داشته است.شرکت های بیمه پوشش مسافرت بعد از کرونا برای مسافران در نظر گرفته اند که زیان های ناشی از ویروس کرونا را هم پوشش می دهد.

به گزارش پرشین خودرو، حالا که مسافرت های جاده ای به خاطر شیوع کرونا رونق گرفته و مردم از مسافرت با وسائل نقلیه عمومی پرجمعیت مثل هواپیما و قطار پرهیز بیشتری می کنند، شرکت بیمه ای «سون کرنرز» دو محصول بیمه ای جدید را از 11 ژوئن (22 خرداد) مخصوص تعطیلات بعد از کرونا تعریف کرده و به اجرا گذاشته است. «لیازون تراول پلاس» هم هزینه های پزشکی ناشی از کاوید-19 را پوشش می دهد و «آرمور» بار و مسافر از دورترین نقاط و بازگرداندن مسافران به وطن شان را بیمه کرده است.

جرمی مارچلند که مدیر عامل شرکت بیمه ای شهر ایندیاناپلیس است می گوید: «گرایش ها و روندها در سفر تغییر کرده اند. خیلی از مردم امسال به جای مسافرت هوایی،‌ ترجیح می دهند با خودروی سواری شخصی خود به مسافرت تابستانی بروند. بیمه سفر امسال هم پوشش ویروس کاوید-19 را هم لحاظ کرده است.»


زمانی که در بهار امسال سفر ها تقریباً به صفر رسید خیلی از مسافران نتوانستند از پوشش بیمه ای مسافرت خود برای مسائل مربوط به شیوع ویروس بهره مند شوند و به عبارتی در این بهار شرکت های بیمه ای آموختند که در بیمه مسافرت خود باید اپیدمی هایی نظیر شیوع کرونا را هم در نظر بگیرند و بخشی از زیان های مشتریان را جبران نمایند. خیلی از مردم هم بیمه سفر خریداری کرده بودند اما در آن ها تعریف ها به درستی صورت نگرفته بود و برخی از مردم با این که حق بیمه پرداخت کرده بودند اما از مزایای آن بهره مند نشدند.


وبسایت بیمه سفر آنلاین اسکوئرماث Squaremouth.com می گوید که از 21 ژوئن بسیاری از شرکت های بیمه ای از پرداخت خسارت به بیمه شوندگان کرونایی خودداری کردند. اسکوئرماث 31 شرکت بیمه ای از جمله سون کورنرز را نمایندگی می کند و خدمات آن را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان بیمه سفر قرار می دهد. از بین این 31 شرکت بیمه ای 7 تأمین کننده خدمات بیمه ای هنوز جبران خسارت پزشکی در خصوص سفرهای مرتبط با کاوید-19 را پوشش می دهند. تنها شرکت بیمه ای که از لحاظ پزشکی پوشش زیان های مرتبط به ویروس کرونا را ارائه میکند لیازون تراول پلاس است. این شرکت بیمه ای تنها شرکتی است که از نام «پوشش کاوید-19» هم استفاده کرده است. اگر از سوی حاکمیت در کشور هشداری در مورد نقطه خاصی به صورت ملی یا منطقه ای اعلام کند،‌ این شرکت بیمه ای در بیمه سفر خود این پوشش نامبرده را لحاظ می کند.

لیازون تراول پلاس سیاستمدارانی را هدف قرار داده که به خاطر شغل شان مجبور به مسافرت به کشورها و شهرهایی هستند که از لحاظ شیوع کرونا در خط قرمز قرار دارند. این شرکت بیمه ای خدمات پزشکی تا 100 هزار دلار برای این دست از افراد در نظر گرفته است. بر اساس این پوشش کاوید-19 ویروس سارس و تمام شکل های تغییر یافته این دو ویروس تحت پوشش بیمه درمانی خواهند بود.

 

بیمه سفربرای خروج یا تخلیه اضطراری هم این پوشش کاوید-19 تا 500 هزار دلار زیان را جبران می کند.

لازم به ذکر است که بیمه سفر به طور اتوماتیک این موارد را شامل نمی شود و بسیاری از مردم تصور می کنند به طور پیش فرض در بیمه سفر،‌ جبران خسارت یا خدمات درمانی به بیماری ویروس کرونا هم تعلق می گیرد. در چنین مواردی شخصی که بیمه سفر خریداری می کند باید اطمینان حاصل کند که شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه ای آن را پوشش میدهد.

بیمه سفر غالباً مواردی از قبیل ایست قلبی، تصادف یا رویدادهای تعریف شده از قبل را شامل می شد اما هر چه بیشتر می گذرد،‌ شرکت های بیمه ای مجبور به بازتعریف می شوند و مشتریان باید هنگام خرید بیمه، مواردی که شامل حالشان می شود یا نمی شود را دقیق سؤال کنند. معمولاً شرکت های بیمه علاقه زیادی دارند که پوشش بیمه شامل حال بیمه شونده نشود.

بیمه سفر آرمور 30 روز سفر و فاصله 100 مایل دورتر از وطن را شامل میشود و برای کانادا و مکزیک هم اعتبار دارد. بیشتر تخصص این شرکت بیمه ای تخلیه یا خروج اضطراری است.

بعد از شیوع کرونا،‌ تغییراتی در گرایش ها و روندهای زندگی مردم ایجاد شد،‌ از جمله 40 درصد سفرهای داخلی بیشتر شد و 68 درصد به سفرهای جاده ای افزوده شد،‌ چون مردم برای اجتناب از ویروس،‌ ترجیح می دهند که با خودروی سواری شخصی سفر کنند.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بیمهکروناسفر
نظر بینندگان
!
!
!