دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
صنعت خودروی انگلیس از دولت درخواست کمک کرد!
۱۶:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
گرندکس

صنعت خودروی انگلیس از دولت درخواست کمک کرد!

صنعت خودروی انگلیس از دولت این کشور خواست تا اقدامات اضافی نظیر کاهش مالیات بر فروش برای تقویت این بخش اعلام کند زیرا یک سوم کارگران بخش خودرو همچنان در مرخصی به سر می‌برند.

به گزارش پرشین خودرو، صنعت خودروی انگلیس از دولت این کشور خواست تا اقدامات اضافی نظیر کاهش مالیات بر فروش برای تقویت این بخش اعلام کند زیرا یک سوم کارگران بخش خودرو همچنان در مرخصی به سر می‌برند.

کارخانه‌ها در ماه مارس به علت شیوع کرونا تعطیل شد و برخی هنوز تعطیل است و بسیاری با تولید بسیار پایین کار می‌کنند و سبب شده است تا سطح تولید صنعت به کمترین میزان در چند دهه گذشته رسیده است.

انجمن تولید کنندگان و تاجران موتور (SMMT) ‌این صنعت اعلام کرد انتظار می‌رود تولید خودرو و ون در سال جاری به یک سوم کاهش یابد و به 920 هزار دستگاه برسد و از این رو از هر 6 فرصت شغلی، یکی در معرض خطر قرار دارد.


دولت انگلیس سیاست‌هایی را در پیش گرفته است تا از اقتصاد این کشور حمایت کند از جمله طرح مرخصی دادن که 80 درصد حقوق (تا2500 پوند برابر با 3120 دلار) پرداخت می‌شود.

 

صنعت خودروی انگلیس

مایک هاوس، مدیر ارشد اجرایی SMMTگفت: «مداخله دولت بی سابقه بوده است.»

وی با درخواست اقداماتی برای تقویت اعتماد مصرفی و دسترسی بی وقفه به بودجه اضطراری گفت: «اما این کار تاکنون صورت نگرفته است؛ فقط همانطور که در کشورهای دیگر دیده‌ایم، ما نیازمند یک بسته حمایتی برای آغاز مجدد هستیم تا تقاضا، حجم و رشد را بسازیم.»

بخش خودروسازی، بزرگ‌ترین صادرکننده کالای انگلیس همچنین نگران شرایط تجاری اتحادیه اروپا پس از دوره انتقال برگزیت در پایان سال 2020 است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!