شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رونمایی رسمی وانت تمام برقی لردزتاون
۱۵:۴۲ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اجاره خودرو

رونمایی رسمی وانت تمام برقی لردزتاون

شرکت لردزتاون موتورز از وانت تمام برقی اندیورنس رونمایی کرد که تا اوایل سال آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود و قیمتی حدود ۵۲ هزار دلار خواهد داشت.

به گزارش پرشین خودرو، سرانجام شرکت خودروسازی لردزتاون موتورز (Lordstown Motors) در روز ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ در مجتمع لردزتاون مستقر در ولتاژ ولی شهر لردزتاون در نزدیکی یانگزتاون ایالت اوهایو از وانت تمام برقی لردزتاون اندورنس (Lordstown Endurance) رونمایی کرد. این خودروی الکتریکی بسیار نزدیک به رندرهای گرافیکی قبلی به‌نظر می‌رسد و با وجود طراحی معمولی، اما ظاهری کاملا مدرن دارد.

یکی از اولین مواردی که با نگاه به این وانت تمام برقی متوجه می‌شویم، رینگ‌های نارنجی با موتورهای هاب داخل چرخ است. وجود چهار موتور الکتریکی باعث فراهم شدن قابلیت تمام چرخ محرک و قدرت کلی حدود ۵۹۰ اسب‌بخار می‌شود.

استیو برنز، مدیرعامل لردزتاون موتورز در زمان رونمایی از این وانت برقی، به جزئیات زیادی درباره مشخصات فنی یا بازاریابی اندیورنس اشاره نکرد که ممکن است برای کسانی که منتظر ظرفیت باتری یا ظرفیت پیمایش برآوردی آن هستند، ناامیدکننده باشد.

 

وانت تمام برقی لردزتاون


بنا به گفته‌ی برنز، لردزتاون اندورنس برای سال ۲۰۲۱ پیش‌فروش می‌شود. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این مراسم گفت كه در حدود ۱۴،۰۰۰ دستگاه وانت پیش سفارش شده است. البته برخی معتقدند كه این‌ها توافقنامه‌های غیر الزام‌آور هستند. در یکی از گزارش‌های قبلی، لردزتاون موتورز اعلام کرد که هدف این شرکت برای سال ۲۰۲۱ تولید ۲۰،۰۰۰ دستگاه وانت برقی است. تحویل اولین مدل‌ها به مشتری در ژانویه سال ۲۰۲۱ انجام خواهد شد.

پس از رونمایی در ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، این شرکت امیدوار است تا دسامبر سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰ دستگاه اول پیش تولید را بسازد. طبق برنامه‌ها تحویل از ابتدای سال آینده و با هدف فروش ۲۰ هزار دستگاه وانت برقی خواهد بود. تولید محصولات در مجتمع سابق جنرال موتورز در ولتاژ ولی لردزتاون انجام می‌شود. این کارخانه با قیمتی در حدود ۲۰ میلیون دلار از جنرال موتورز خریداری شد و تولید آن در ۶ مارس ۲۰۱۹ متوقف شد. جنرال موتورز موافقت کرد ۴۰ میلیون دلار به لردزتاون موتورز وام دهد که این شرکت می‌تواند ۱۰ میلیون دلار دیگر نیز تقاضا کند.

 

وانت تمام برقی لردزتاونموتورهای الکتریکی وانت برقی L-1500 اندورنس در سایت شرکت و توسط کارمندان لردزتاون و با پشتیبانی Elafhe ساخته می‌شوند. از تجربه آزمایشگاه‌های طراحی هیدرا (Hydra Design Labs) نیز برای طراحی این وانت استفاده خواهد شد.

مشخصات فنی لردزتاون اندیورنس ۲۰۲۰ :

حداکثر ظرفیت پیمایش حدود ۲۵۰ مایل (۴۰۲ کیلومتر)؛ حداقل ظرفیت پیمایش ۳۲۰ کیلومتر طبق استاندارد EPA

احتمالاً باتری با ظرفیت بیش از ۷۰ کیلووات ساعت (تقریبا ۶۰۰۰ سلول استوانه‌ای در هر پکیج)

سرعت‌گیری صفر تا ۹۶ کیلومتربرساعت در ۵/۵ ثانیه (بدون بار)

حداکثر سرعت ۱۲۸ کیلومتربرساعت

سیستم تمام چرخ محرک با ۴ موتور هاب داخل چرخ L-1500 اندورنس با طراحی Elaphe

قدرت خروجی سیستم ۶۰۰ اسب‌بخار (تقریبا ۴۴۰ کیلووات)

شارژ AC در ۱۰ ساعت

شارژ DC در نیم تا ۱/۵ ساعت

قدرت بیرونی برای ابزارها و لوازم جانبی (ثابت) ۳/۶ کیلووات (۱۲۰ ولت، ۳۰ آمپر)

ظرفیت حمل سرنشین پنج نفر

ظرفیت بکسل ۲،۷۲۱ کیلوگرم

قابلیت بالا رفتن از تپه با شیب ۳۰ درصد

قیمت پایه از ۵۲،۵۰۰ دلار شروع می‌شود (۴۵،۰۰۰ دلار پس از کسر ۷،۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی دولت فدرال)

منبع: زومیت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!