جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
فراخوان ثبت‌نام سرویس مدارس در سامانه سپند
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
گرندکس

فراخوان ثبت‌نام سرویس مدارس در سامانه سپند

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: شرکت‌های حمل و نقل سرویس مدارس تا ۲۵ تیرماه فرصت دارند تا برای سال تحصیلی آینده در سامانه "سپند" ثبت نام نمایند.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی ، درباره تقویم زمانی آغاز نام‌نویسی فعالین حوزه حمل و نقل دانش‌آموزی در سامانه ملی پایش ناوگان دانش آموزی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ گفت: به استناد مفاد دستورالعمل اجرایی آیین نامه حمل و نقل دانش‌آموزان، شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر اساس قانون تکلیف دارند نسبت به ثبت نام و ساماندهی اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی فعالیت در سرویس مدارس در بازه زمانی تعریف شده در هر سال تحصیلی اقدام کنند.


وی افزود: برهمین اساس دستگاه‌های مختلفی ازجمله شهرداری‌ها، آموزش‌ و پرورش‌ و پلیس هر کدام در حوزه حمل و نقل دانش آموزی وظایف خاص خود را دارند که به فراخور مکلف به انجام آن هستند.
 

ضامنی افزود: شهرداری‌ها وظیفه دارند شرکت‌های حمل و نقل دانش آموزی را که پیش از این درخواست خود را در سامانه "سپند" ثبت کرده‌اند، شناسایی و پس از بررسی مدارک و مستندات و تطبیق آن با آیین نامه و دستورالعمل‌های مربوطه، برای شرکت‌های منتخب، مجوز فعالیت صادر کنند و بدین ترتیب ناوگان مورد نیاز مدارس را از طریق این شرکت‌ها تأمین کنند.مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان کرد: فهرست شرکت‌هایی که موفق به دریافت پروانه فعالیت می‌شوند از طریق سامانه در درگاه اختصاصی آموزش و پرورش مشاهده شده و مدارس نیز به استناد مفاد دستور العمل یاد شده موظف هستند برای جابه جایی دانش آموزان صرفا از طریق ناوگان در اختیار شرکت‌های دارای مجوز ، اقدام کنند.


ضامنی تأکید کرد: عقد قرارداد مدارس با شرکت‌ها یا رانندگان غیرمجاز به منزله تخلف محسوب می‌شود.

 

سامانه سپند


وی بیان کرد: با استفاده از سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، صرفا ناوگان و رانندگانی در اختیار آموزش‌ و پرورش‌ قرار داده خواهد شد که کلیه استاندارد های تعریف شده در دستور العمل را دارا هستند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار کرد: کلیه شرکت‌های حمل و نقل درون شهری که تمایل به فعالیت در این حوزه را دارند تا تاریخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند در سامانه سپند به نشانی: www.irtusepand.ir ثبت نام نمایند.


ضامنی افزود: مجموعه اقدامات و تکالیف قانونی حوزه حمل و نقل دانش آموزی که به عهده شهرداری‌ها و آموزش و پرورش است، بر بستر سامانه "سپند" طراحی شده و عملکرد عوامل اجرایی طرح از این طریق همواره قابل پایش و رصد می‌باشد، به گونه‌ای که در هر مرحله امکان پیگیری و نظارت بر کلیه فعالیت‌های حمل‌ونقل دانش آموزی برای کاربران و عوامل مرتبط با طرح فراهم شده است.


این مسئول گفت: فراخوان ثبت نام رانندگان در سامانه پایش ناوگان دانش آموزی متعاقباً اعلام خواهد شد.


ضامنی در پایان متذکر شد: سهمیه سوخت یارانه‌ای صرفاً به ناوگانی اختصاص خواهد یافت که در سامانه سپند نام نویسی کرده و توسط شهرداری شهر مربوطه تائید شده باشند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!