یكشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
اخراج ۱۵هزار نفر از کارکنان ایرباس
۱۴:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
گرندکس

اخراج ۱۵هزار نفر از کارکنان ایرباس

بزرگترین شرکت هوانوردی اروپا اعلام کرد پنج هزار نفر در فرانسه، ۵۱۰۰ نفر در آلمان، ۹۰۰ نفر در اسپانیا، ۱۷۰۰ نفر در انگلیس و ۱۳۰۰ نفر دیگر در سایر مناطق تا اواسط ۲۰۲۱ اخراج خواهند شد و تعداد کل این تعدیل نیرو به ۱۴ هزار نفر می رسد.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت هواپیماسازی ایرباس 15 هزار نفر را تا طی یک سال اخراج خواهد کرد که 900 نفر از آنها در آلمان خواهند بود. آینده این شرکت به دنبال فلج شدن سفرهای هوایی به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا به خطر افتاده است.

ایرباس سعی دارد به سرعت با 40 درصد آسیب وارد شده به کسب و کار 55 میلیارد یورویی (61.8 میلیارد دلاری) خود در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا مقابله کند.


بزرگترین شرکت هوانوردی اروپا اعلام کرد پنج هزار نفر در فرانسه، 5100 نفر در آلمان، 900 نفر در اسپانیا، 1700 نفر در انگلیس و 1300 نفر دیگر در سایر مناطق تا اواسط 2021 اخراج خواهند شد و تعداد کل این تعدیل نیرو به 14 هزار نفر می رسد.


آمار کلی این تعدیل نیرو 900 شغل دیگر را هم شامل می شود که قبل از بحران کرونا در واحد ایرتک این شرکت در آلمان از دست رفته بود.

 

ایرباسوزرای دارایی این کشورها عقیده دارند این تعدیل نیرو بسیار زیاد است و انتظار دارند ایرباس از ابزارهای مالی که دولت در اختیار آن قرار می دهد برای کاهش میزان این تعدیل نیرو استفاده کند.

ایرباس قصد دارد این تعدیل نیرو را از پاییز سال جاری میلادی آغاز کرده و تا تابستان سال آینده تکمیل کند.

ایرباس در آوریل اعلام کرده بود تولید خود را یک سوم کاهش می دهد. 37 درصد از 135 هزار نیروی کار ایرباس در همین دهه بازنشسته خواهند شد.

شرکت هواپیمایی بوئینگ هم 12 هزار شغل را در آمریکا کاهش می دهد که شامل 6770 تعدیل نیروی داوطلبانه می شود.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!