چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
متقاضیان سرویس مدارس در سامانه سپند ثبت‌نام کنند
۰۹:۲۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اجاره خودرو

متقاضیان سرویس مدارس در سامانه سپند ثبت‌نام کنند

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: شرکت‌های حمل ونقل حوزه سرویس مدارس در سامانه «سپند» (سامانه ملی پایش ناوگان دانش آموزی) ثبت نام کنند و در مرحله بعد رانندگان متقاضی را برای ثبت نام دعوت خواهیم کرد.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی گفت: همه شرکت‌های حمل و نقل درون شهری که تمایل به فعالیت در این حوزه را دارند تا ۲۵ تیر ماه فرصت دارند در سامانه سپند به نشانی www.irtusepand.ir ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش قرار است امسال احتمالا زودتر از سال های گذشته مدارس گشایش یابد، شاید به صورت تفکیکی یا یک روز در میان، بنابراین شاید هم نیاز به سرویس مدارس به دلیل دایر بودن مدارس در پنجشنبه ها بیشتر از سال گذشته باشد و سرویس دهی در این حوزه افزایش یابد.

ضامنی تاکید کرد: بنابراین نیاز است که شرکت ها و راننده های سرویس مدارس شناسایی شوند و والدین هم بتوانند با اطمینان خاطر ثبت نام کنند.

وی گفت: به استناد مفاد دستورالعمل اجرایی آیین نامه حمل و نقل دانش‌آموزان، شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر اساس قانون تکلیف دارند نسبت به ثبت نام و ساماندهی اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی فعالیت در سرویس مدارس در بازه زمانی تعریف شده در هر سال تحصیلی اقدام کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ادامه داد: بر همین اساس دستگاه‌های مختلفی از جمله شهرداری‌ها، آموزش‌ و پرورش‌ و پلیس هر کدام در حوزه حمل و نقل دانش آموزی وظایف خاص خود را دارند که به فراخور مکلف به انجام آن هستند.

ضامنی افزود: شهرداری‌ها وظیفه دارند شرکت‌های حمل و نقل دانش آموزی را که پیش از این درخواست خود را در سامانه سپند ثبت کرده اند، شناسایی و پس از بررسی مدارک و مستندات و تطبیق آن با آیین نامه و دستورالعمل‌های مربوطه، برای شرکت‌های منتخب، مجوز فعالیت صادر و ناوگان مورد نیاز مدارس را از طریق این شرکت‌ها تأمین کنند.

وی ادامه داد: فهرست شرکت‌هایی که موفق به دریافت پروانه فعالیت می‌شوند از طریق سامانه در درگاه اختصاصی آموزش و پرورش قابل مشاهده خوا هد بود و مدارس نیز به استناد مفاد دستورالعمل یاد شده موظف هستند برای جابه جایی دانش آموزان صرفا از طریق ناوگان در اختیار شرکت‌های دارای مجوز اقدام کنند.

 

سامانه سپند

ضامنی تأکید کرد: عقد قرارداد مدارس با شرکت‌ها یا رانندگان غیرمجاز به منزله تخلف محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با استفاده از سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، صرفا ناوگان و رانندگانی در اختیار آموزش‌ و پرورش‌ قرار داده خواهد شد که همه استاندارد های تعریف شده در دستور العمل را دارا هستند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: مجموعه اقدامات و تکالیف قانونی حوزه حمل و نقل دانش آموزی که به عهده شهرداری‌ها و آموزش و پرورش است، بر بستر سامانه سپند طراحی شده و عملکرد عوامل اجرایی طرح از این طریق همواره قابل پایش و رصد است به گونه‌ای که در هر مرحله امکان پیگیری و نظارت بر همه فعالیت‌های حمل‌ونقل دانش آموزی برای کاربران و عوامل مرتبط با طرح فراهم شده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد: سهمیه سوخت یارانه‌ای فقط به ناوگانی اختصاص خواهد یافت که در سامانه سپند نام نویسی کرده و توسط شهرداری شهر مربوطه تایید شده باشند.

منبع: ایرنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!