یكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۰۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
تولید خودرو پس از ۲ سال رشد منفی، امسال مثبت شده است
۱۱:۰۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اجاره خودرو
سرپرست وزارت صنعت:

تولید خودرو پس از ۲ سال رشد منفی، امسال مثبت شده است

سرپرست وزارت صمت گفت: داخلی سازی ۶۶ میلیون یورو از قطعات و تجهیزات وارداتی صنعت خودرو توسط سازندگان داخلی با چهارمین میز ساخت داخل محقق می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، حسین مدرس خیابانی در پایان چهارمین میز ساخت داخل خودرو و قطعات افزود: راه نجات کشور رونق تولید است و در حوزه تولید نیز مهمترین نکته تعمیق و توسعه ساخت داخل و داخلی سازی برای قطع وابستگی بخش تولید و کاهش ارزبری است.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت، برنامه گسترده‌ای برای قطع وابستگی، خودکفایی و کاهش ارزبری دارد.


سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: این داخلی سازی در همه حوزه‌ها از جمله خودرو، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی، صنایع نساجی و دیگر صنایع وابسته خواهد بود.

مدرس خیابانی گفت: البته این داخلی سازی مستلزم ارتباط و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی، دانشگاهی، مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان و‌نهاد‌ها و دستگاه‌های پیشرو مانند وزارت دفاع و‌معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی اضافه کرد: نهضت ساخت داخل از سال گذشته توسط وزارت صمت کلید خورد و مجلس شورای اسلامی نیز در دوره جدید حتما به این حرکت کمک خواهد کرد.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: امسال عزم مجموعه حاکمیتی کشور برای قطع وابستگی و خودکفایی محکم‌تر است وان شاءالله بتوانیم با برگزاری همین میز‌های تخصصی ساخت داخل از طریق استان‌ها و شرکت‌های بزرگ تولیدی در تمام نقاط کشور ساخت داخل را بصورت یک فرهنگ غالب ترویج بدهیم.

مدرس خیابانی گفت: تولیدی که روی پای خود باشد و به مواد و قطعات وارداتی اتکا نداشته باشد، قابل افتخار و مایه مباهات است.

 وی اضافه کرد: اخیراً در ابلاغی از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خواستیم تا در ورودی تمامی شهرک‌های صنعتی یک نمایشگاه دائمی از دستاورد‌های ساخت داخل و همچنین نیازمندی‌های خود را برپا کنند تا مسیر همرسانی نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها هموارتر شود.

سرپرست وزارت صمت افزود: هر چند خودروسازان خارجی پس از تشدید تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام کشورمان را ترک کرده اند، اما در سه ماهه اول امسال پس از دو سال رشد منفی تولید خودرو با بیش از 200 هزار دستگاه تولید سواری در کشور به رشد مثبت تبدیل شده و حدود 9 درصد رشد داشته است.

مدرس خیابانی اضافه کرد: باید با دستیابی به فناوری‌های نوین به سمت داخلی سازی حرکت کنیم.

مدرس خیابانی همچنین در چهارمین نشست میز ساخت داخل خودرو و قطعات گفت: با اقدامات انجام شده طی سه ماه گذشته 45 هزار خودرو با تامین قطعه از محل واردات تکمیل و تحویل مردم شده است، اما ضرورت اصلی این است که این اتفاق باید از محل تولیدات داخلی تامین شود.

وی افزود: در شرایط تحریم و محدودیت‌های آن توجه به ساخت داخل دارای اهمیت ویژه‌ای است و نمود عینی آن موجب تحقق استقلال صنعتی اقتصادی و سیاسی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!