پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
پروتکل بهداشتی بازگشایی مرزشلمچه فراهم شد
۱۳:۴۶ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
گرندکس

پروتکل بهداشتی بازگشایی مرزشلمچه فراهم شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به رایزنی با مقامات عراقی برای گشایش مرز تجاری شلمچه گفت: تمهیدات موردنیاز و پروتکل‌های بهداشتی لازم برای بازگشایی مرز شلمچه پیش‌بینی و فراهم شده است.

به گزارش پرشین خودرو، محمد حیدری شنبه اظهار داشت:برای گشایش این مرز تجاری رایزنی‌های مستمری از طریق فرمانداری خرمشهر و استانداری خوزستان با طرف عراقی در حال انجام است ولی این کشور تاکنون موافقت رسمی خود را برای از سرگیری صادارت کالا اعلام نکرده است.

وی افزود: در هفته گذشته با رایزن تجاری بغداد در این خصوص مذاکره شد و قول مساعد برای بازگشایی مرز تجاری شلمچه داد ولی تاکنون نتیجه‌ خاصی به دست نیامده است.


حیدری با اشاره به مهیا شدن تجهیزات و موارد لازم برای از سرگیری صادرات کالا بر اساس پروتکل‌های بهداشتی زمان کرونا به عراق از مرز شلمچه گفت: دستگاه‌های دولتی ، نهادها و شرکت‌های بخش خصوصی مستقر در محدوده تجاری مرز شلمچه ضمن رعایت پروتکل‌های لازم بهداشتی در منطقه برای آغاز مجدد صادرات آماده هستند.


مرز تجاری شلمچه در پی شیوع کرونا از ۱۷ اسفندماه سال گذشته از سوی طرف عراقی به روی کالاهای صادراتی بسته شد.

 

مرز شلمچهدر سال گذشته یک میلیارد دلار کالای تولیدی سرزمین اصلی و ۲۲۰ میلیون دلار کالای تولید منطقه آزاد اروند شامل مواد شیمیایی، شیلات و فولاد از طریق منطقه آزاد اروند به عراق صادر شد.

پیش از شیوع کرونا روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دستگاه کامیون حامل کالا از مرز شلمچه به عراق صادر می ‌شد.

مرز بین المللی شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق مهم‌ترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای مبادلات تجاری همچنین تردد زائران اربعین حسینی است.

منبع: ایرنا
 

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!