شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اعلام آمادگی نخبگان برای ساخت قطعات استراتژیك خودرو
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اجاره خودرو
رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها مطرح کرد:

اعلام آمادگی نخبگان برای ساخت قطعات استراتژیك خودرو

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: دانشگاه ها و نخبگان با هدف توسعه صنعت خودرو و داخلی سازی قطعات، علاقه مند به همكاری با شركت های خودروسازی هستند.

به گزارش پرشین خودرو، سعید سهراب پور درباره همكاری دانشگاه ها و نخبگان با خودروسازان تصریح كرد: سال های متمادی است كه دانشگاه ها خواهان همكاری با صنایع و به خصوص صنعت خودرو هستند، اما این مهم محقق نشده، این در شرایطی است كه در صورت همكاری صنعت خودرو با نخبگان و دانش بنیان ها می توان به پیشرفت های خوبی دست یافت.

وی با بیان اینكه برخی از پیشرفت ها كه در صنعت اتفاق افتاده مدیون دانشگاه ها و نخبگان است، افزود: دانشگاه ها و نخبگان از هر گونه همكاری با خودروسازان و قطعه سازان استقبال می كنند و مراكز علمی به دنبال فرصت هستند تا سطح همكاری ها افزایش پیدا كند.

دانشگاه ها ایده های مناسبی دارند

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: دانشگاه ها ایده های مناسب و اقتصادی در طراحی خودرو، ساخت قطعات و سایر الزامات توسعه ای صنعت خودرو دارند، كه امیدوارند در شرایطی كه اخیرا به خودروسازان تكلیف شده، بتوانند به شركت های خودروسازی ارایه دهند و همكاری مشترك داشته باشند.

 وی خاطرنشان كرد: نخبگان آماده همكاری و ساخت قطعات استراتژیك خودرو هستند و چنین امری را هم در سایر صنایع به سرانجام رساندند، لذا با تكیه بر توان جامعه دانشگاهی خیلی راحت تر می توان مشكلات به وجود آمده از تحریم ها را بی اثر كرد.

بی نیازی از واردات قطعات

سهراب پور با بیان اینكه همكاری با دانشگاه ها می تواند خودروسازان را از واردات قطعات حساس خودرو بی نیاز كند، افزود: اگر صنعت خودرو می خواهد از ایده ها و خلاقیت نخبگان و جامعه دانشگاهی بهره ببرد باید به سرعت به سمت تعریف پروژه های مشخص و عملیاتی حرکت کنیم.

وی گفت: همه به این موضوع باور و اعتقاد دارند كه همكاری بین صنعت و دانشگاه باید تقویت شود ولی در عمل چنین اتفاقی نمی افتد، اما به نظر می رسد به جهت تحریم های صورت گرفته بتوان سطح همكاری ها را افزایش داد.

برای جبران گذشته همكاری كنیم

رئیس اسبق دانشگاه شریف افزود: به دلایل مختلف صنعت خودرو کشور نتوانسته است همپای پیشرفت های جهانی در این حوزه حرکت کند. برای جبران گذشته، بهترین راهكار این است كه خودروسازان از جامعه دانشگاهی و نخبگان بهره بیشتری ببرند. ما دانشگاه های متعددی داریم كه در حوزه خودرو پروژه های خوبی تعریف كردند، با بهره گیری از تجربه و دانش آنها می توان به نتایج خوبی دست یافت.

رئیس دبیرخانه جذب نخبگان در دانشگاه ها در بنیاد ملی نخبگان گفت: تنها خواسته ما این است كه خودروسازان هم مانند جامعه دانشگاهی علاقه مند به همكاری مشترك شوند، برای موفقیت در این حوزه باید مذاكرات جدی صورت گیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!