دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
راهکار نیسان برای خروج از بحران
۱۳:۵۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
اجاره خودرو

راهکار نیسان برای خروج از بحران

از ماه آوریل (اواخر فروردین) تا به حال نیسان هم راهبرد جدید خود را معرفی کرده هم موفق به جذب 7.8 میلیارد دلار اعتبار شده است.

به گزارش پرشین خودرو، آخرین گزارش نیسان در خصوص سهام و اوراق بهادار نشان می دهد که این شرکت از ماه فروردین تا به حال 7.8 میلیارد دلار از سرمایه گذاران و وام دهندگان مؤسسه های مالی و اعتباری گردآوری کرده تا به سلامت از دو پیچ خطرناک، یعنی کاهش شدید تقاضا و فروش خودرو و شیوع ویروس کرونا که به تولید لطمه شدیدی وارد کرده عبور کند.

شرکت های ژاپنی وظیفه دارند به طور منظم به منظور افزایش شفافیت، گزارش های مالی خود را به مقام های مسئول حاکمیت اعلام کنند. در گزارش دیروز نیسان، مبلغ ذکر شده در خصوص جذب اعتبار به پول رایج ژاپن 832.6 میلیارد ین بوده است که با محاسبه نرخ برابری ارز، 7.8 میلیارد دلار ارزش دارد.

خودروساز مقام دوم در کشور ژاپن، در 11 سال گذشته برای اولین بار زیان سالانه گزارش کرد و نشان داد که با ادامه همین وضعیت، دیگر شرکت سوآوری نیست. به همین منظور با تغییر در مدیران ارشد و تعریف راهبرد جدید به دنبال افزایش فروش، زدودن تصویر مخدوش از ذهن مشتریان و بهبود وضعیت نقدینگی است. حتی پیش از شروع ویروس کرونا هم وضعیت فروش این شرکت رو به وخامت گذاشته بود.


تحت رهبری ماکوتو اوچیدا، مدیر عامل جدید نیسان، این شرکت برنامه ریزی کرده است که ظرف 4 سال آینده، 300 میلیارد ین صرفه جویی و کاهش هزینه داشته باشد و این کار با کاهش ظرفیت تولید، کاهش دامنه مدل های موجود به میزان 20 درصد است.

 

خودروسازی نیسانیوچیدا در ماه مه (ابتدای بهار) از برنامه راهبردی خود رونمایی کرد و در آن برنامه نیز اعلام کرد که بزرگترین چالش فعلی نیسان، بهبود جریان نقدینگی است و انتظار می رود،‌ تلاش های وی و همکارانش در نیمه دوم سال جاری به نتیجه بنشیند و جریان آزاد نقدینگی بهبود یابد. سال مالی گذشته منتهی به ماه مارس، جریان نقدینگی این شرکت منفی 641 میلیارد ین بود.

با این که نیسان 1.1 هزار میلیارد نقدینگی خالص در صنعت خودرو دارد و اعتبارش از 1.3 هزار میلیارد هم بیشتر است با این حال برای عبور از این بحران به گردآوری و جذب 7.8‌ میلیارد دلار پرداخته است و اعتقاد دارد که این میزان هم کافی نیست چون شیوع ویروس کرونا سایه اش را تا چند ماه روی فروش خودرو ادامه خواهد داد.

در سال مالی 2019 منتهی به مارس 2020، نیسان 40 درصد کاهش فروش نسبت به سال مالی قبل از آن گزارش کرده است.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
نیسانکرونا
نظر بینندگان
!
!
!