شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
جزئیات پیشنهاد اخذ مالیات از دلالی خودرو صفر
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
گرندکس
یک مسئول وزارت اقتصاد خبر داد:

جزئیات پیشنهاد اخذ مالیات از دلالی خودرو صفر

وزیر امور اقتصادی و دارایی، پیشنهاد اخذ مالیات پلکانی از خریداران خودرو صفر را مطرح کرده است و این مالیات فقط در صورتی شامل خریداران می‌شود که خودرو را تا یک سال پس از خرید از کارخانه، در بازار بفروشند.

به گزارش پرشین خودرو، یک مقام مسئول وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد مالیات خودرو، اظهار داشت: وزیر اقتصاد اخیراً در نامه‌ای به شورای عالی هماهنگی سران قوا پیشنهاد اخذ مالیات از خریداران جدید خودرو را ارائه کرده است.

وی افزود: بر اساس این پیشنهاد، از مابه التفاوت قیمت درب کارخانه تا بازار مالیات پلکانی اخذ خواهد شد.


این مقام مسئول در مورد جزئیات این پیشنهاد ادامه داد:‌ در صورتی که خریداران، مصرف کننده نهایی باشند مشمول مالیات نخواهد بود. اگر در سه ماهه اول پس از تحویل، خودرو به فروش برسد 75 درصد تفاوت قمیت خرید با بازار، مشمول مالیات و پس از این مدت، هر ماه 8 درصد از 75 درصد گفته شده کسر می‌شود. مثلا 67 درصد مابه التفاوت قیمت در ماه چهارم مشمول مالیات می‌شود.

 

بازار خودرو


این مقام مسئول خاطر نشان کرد:‌ این فرایند تا 12 ماه ادامه می‌یابد و پس از آن دیگری مالیات مابه التفاوت قیمت دریافت نخواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ این مالیات خاصیت تنظیم گری داشته و برای کاهش سوداگری در بازار خودرو است. البته این پیشنهاد هنوز بررسی و تصویب نشده است.

منبع: فارس
 

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!