چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن ادغام می‌شود
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن ادغام می‌شود

دو خودروساز بزرگ جهان یعنی پژو-سیتروئن و فیات- کرایسلر در مراسمی از نام برندی که قرار است با ادغام این دو شرکت ایجاد شود رونمایی کردند.

به گزارش پرشین خودرو، برند جدید محصولات خود را تحت نام استلانتیس به بازار عرضه خواهد کرد که نامی یونانی و برگرفته از واژه استلو به معنای ستاره خواهد بود.


در بیانیه مشترک شرکت های پژو-سیتروین و فیات- کرایسر آمده است: برند جدید خودرویی دارای انگیزه های نیرومند و یک فرهنگ سازمانی قدرتمند خواهد بود. ما در کنار هم جمع شده ایم تا به یک رهبر جدید جهانی بازار خودرو تبدیل شویم که به تمامی نیازهای مشتریان با سلایق مختلف پاسخ دهد.


علاوه بر محصولاتی که تحت برند استلانتیس به بازار عرضه خواهد شد، زیرمجموعه های این برند نظیر آلفا رومیو، کرایسلر، جیپ و پژو محصولات اختصاصی خود را با نام خود به بازار عرضه خواهند کرد.

 

فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن

انتظار می رود در سه ماهه نست سال آینده فرآیند تخصیص سهام به پایان برسد و تاییدیه های لازم هیات مدیره و تامین سرمایه اتخاذ شود. به دنبال ادغام این دو غول خودروسازی، استلانتیس به چهارمین خودروساز بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد.

نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا بررسی جزییات ادغام این دو خودروساز را آغاز کرده اند اما احتمالا صدور مجوزهای نهایی به چهار ماه زمان نیاز خواهد داشت. برخی از منتقدان این توافق گفته اند تحقق چنین مساله ای باعث آسیب جدی به شرکت های کوچک تر حوزه خودرو در سطح اتحادیه خواهد شد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!