پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
توقف تولید هوندا فیت و سیویک کوپه در آمریکا!
۱۰:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
گرندکس

توقف تولید هوندا فیت و سیویک کوپه در آمریکا!

هوندا در بازار آمریکا دیگر مدل های فیت و سیویک کوپه تولید و عرضه نمی کند و آکورد دیگر جعبه دنده دستی نخواهد داشت و از حالا این خودرو فقط با سیستم انتقال قدرت اتومات عرضه می شود.

به گزارش پرشین خودرو، تولید هوندا فیت اواخر سال 2020 کاملا متوقف می شود و هوندا دلیل آن را این می داند که از زمان تولید و عرضه آن در سال 2006 تا به حال بازار خیلی فرق کرده است. حالا مردم بیشتر مدل های HR-V و سیویک هاچبک را می پسندند. البته از حق نگذریم این دو مدل علاوه بر این که امکانات کاربردی بیشتری دارند، عملکرد و ارزش بالاتری هم به دست آورده اند. حالا ظرفیت کارخانه برای تولید فیت به HR-V‌ اختصاص پیدا می کند. البته تصمیم هوندا از همان سال 2019 معلوم بود که نسل جدید معرفی شده در بازار توکیو را به آمریکا عرضه نکرد. نسل جدید فیت در بازار ژاپن،‌ گرد تر شده و به دو موتور هیبریدی مجهز شده و نشان می دهد ژاپنی ها به دقت به ذائقه مردم خودشان و مردم آمریکا توجه دارند. ژاپنی ها خودروهای کوچکتر را بیشتر می پسندند.

حالا که مدل هاچبک سیویک محبوبیت بیشتری در بین مردم آمریکا پیدا کرده و مردم آمریکا خیلی علاقه ای به خودروهای دو-در هوندا نشان نمی دهند،‌ منطقی تر است که هوندا به جای سیویک کوپه،‌ ظرفیت تولید را به هاچبک آن اختصاص دهد.


از سال 2016 تا به حال 24 درصد از فروش محصولات هوندا در آمریکا،‌ سیویک هاچبک بوده، در حالی که سیویک کوپه، در این مدت از 16 درصد به 6 درصد کاهش یافته است.

 تا پایان سال 2020، هوندا تولید سیویک Si‌ در بازار کانادا را به طور موقت متوقف می کند تا نسل 11 آن را آماده تولید کند.

فقط 1 تا 2 درصد مشتریان هوندا، به جعبه دنده دستی علاقه نشان می دادند برای همین هوندا از خیر تولید آن گذشت. البته اگر تقاضایی برای آن به ثبت برسد هوندا امکان تأمین آن را دارد.

از سال 2010 که تقاضا برای جعبه دنده دستی 3.4 درصد بود روند نزولی آغاز شده و رغبت مردم نسبت به آن کاهش یافته است. جالب این جا است که فقط موضوع برند هوندا نیست،‌ بلکه مزدا6 دنده دستی هم متقاضی کمتری پیدا کرده است.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!