دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
مددجویان کمیته و بهزیستی کارت‌بلیت رایگان می‌گیرند
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اجاره خودرو

مددجویان کمیته و بهزیستی کارت‌بلیت رایگان می‌گیرند

پیشنهاد رایگان شدن کارت‌بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

به گزارش پرشین خودرو، بهاره آروین در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح «اصلاحیه ماده واحده مصوبه "نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران"» طی پیشنهادی اظهار داشت: در بند (یک) تبصره (یک) این طرح درجهت تکریم والدین و همسران شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به آنها بلیت الکترونیک رایگان اختصاص داده شده است اما در بند (چهار) برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته‌ایم. جایی که باید تخفیف دهیم اینجاست.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران تاکید کرد: فکر می‌کنم منطق تخفیفات این است که به نیازمندان کمک کرده باشیم؛ بنابراین بهتر است این درصدها را جا به جا کنیم.

محسن هاشمی در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه حدود ۴۲ پیشنهاد در خصوص طرحی که یک ماده واحده دارد وقت زیادی از صحن می‌گیرد و ضمناً ممکن است به لحاظ رسانه‌ای بازخوردهای مناسبی نداشته باشد، خواستار پس گرفتن پیشنهادات و واگذاری مسئولیت به کمیسیون تخصصی شد.

آروین در پاسخ به سخنان هاشمی بیان کرد: درست است که ورود صحن به یک سری از موارد با توجه به اینکه پوشش رسانه‌ای خوبی داده نمی‌شود و با برجسته‌سازی یا کمرنگ کردن برخی موارد باعث برداشت‌ها و پیامدهای غیرواقعی می‌شود. اما این نباید باعث شود شورا این مباحث را به درون کمیسیون‌ها برده و عملکردی غیرشفاف داشته باشد.

 

کارت‌بلیت الکترونیک رایگانرئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران تصریح کرد: در این طرح مشخص نیست با چه منطقی به هنرمندان برای تکریمشان ۵۰ درصد تخفیف داده شده و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که نیازمند واقعی هستند هم ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. آیا حتماً باید از طریق حمل و نقل عمومی هنرمندان را تکریم کنیم؟

وی با بیان اینکه طرح یادشده از منطق مناسبی برخوردار نیست، گفت: این طرح به نیازمند ۵۰ درصد تخفیف می‌دهد و برای کسی که قرار است صرفاً تکریم شود کارت بلیت رایگان می‌دهد. یا به عنوان مثال با وجود اینکه در بند (دو) تبصره (یک) برای سالمندان ۶۵ سال به بالا تخفیف ۹۰ درصدی در نظر گرفته شده، در بند (هفت) مجدداً به تخفیف ۹۰ درصدی برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران شهرداری اشاره شده است. چرا باید برای کارمندان خود امتیاز ویژه‌ای در نظر بگیریم؟ این مبالغ مربوط به همه شهروندان تهرانی است.

آروین تاکید کرد: اینکه کمیسیون تخصصی اصل مسئولیت را به عهده بگیرد اشکالی ندارد اما حداقل ای کاش در صحن شورا به تفاهم برسیم و آنگاه کمیسیون تخصصی به جزئیات بپردازد.

درنهایت این پیشنهاد مبنی بر رایگان شدن کارت‌بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با ۱۲ رأی موافق از ۱۴ نفر از حاضران به تصویب رسید.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!