چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
موتورسواران از بادگیر جلوی موتورسیکلت استفاده کنند
۱۵:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اجاره خودرو

موتورسواران از بادگیر جلوی موتورسیکلت استفاده کنند

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از موتورسیکلت سواران خواست در تابستان هم از بادگیر موتور سیکلت یا همان طلق موتور در جلوی موتور خود استفاده نمایند.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ علی همه خانی ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: شاید موتور سوارانی هنوز هم باشند که در تابستان از بادگیر یا همان طلق موتور در جلوی موتور خود استفاده نمی‌کنند و آن را فقط مختص استفاده در زمستان می‌دانند ولی این مطلب را نباید از ذهن دور کرد که بادگیر موتور سیکلت یا همان طلق موتور این قطعه پلاستیکی که بر روی موتور سیکلت وصل می‌گردد می‌تواند از برخورد بادهای گرم تابستان به صورت و بدن شما جلوگیری نماید.

وی گفت: خیلی از موتور سواران ترجیح می‌دهند بادگیر موتور سیکلت خود را زمستان‌ها و در فصول سرد سال نصب و در فصل‌های گرم آن را از موتور سیکلت خود جدا کنند. در صورتی که بادگیر موتور سیکلت هم در روزهای گرم و هم در روزهای سرد سال کار برد دارد.


وی افزود: مهمترین وظیفه طلق و بادگیر موتورسیکلت همانطور که می‌دانیم، جلوگیری از برخورد باد سرد در روزهای سرد سال و عدم برخورد جریان هوای سرد به قسمت‌های مختلف بدن مانند پیشانی و سر موتور سوار می‌باشد ولی می‌توان از آن برای جلوگیری از برخورد هوای گرم در روزهای گرم تابستان نیز استفاده کرد.

 

سرهنگ علی همه خانی


همه خانی ادامه داد: همانطور که برخورد هوای سرد باعث بروز بیماری‌های متعددی می‌شود، برخورد جریان هوای گرم نیز مشکلاتی را برای موتور سوار به همراه دارد. در روزهای گرم تابستانی موتور سواری در اتوبان‌هایی با آسفالت داغ می‌تواند بسیار سخت باشد و برخورد جریانات هوای گرم در طولانی مدت می‌تواند باعث سرگیجه حالت تهوع و بی حالی گردد که با نصب این طلق می‌توان تا حدود زیادی از بروز این حالات جلوگیری نمود.

معاون آموزش پلیس راهور فاتب افزود: همچنین از دیگر مزیت‌های استفاده از طلق، عدم بر برخورد تشعشعات مستقیم نور خورشید به پوست موتور سوار و کاهش سوختگی آن، محافظت از چشم در برابر حشرات، وارد نشدن میزان زیادی از ذرات معلق در هوا و در نتیجه همه این موارد کاهش تصادفات است که باعث کاهش هوشیاری موتور سوار و در نهایت منجر به تصادف می‌گردد. طلق و بادگیر موتور سیکلت از برخورد هوای گرم به بدن شما جلوگیری کرده و باعث می‌شود سوختگی پوستتان کمتر شده و به میزان کمتری باد گرم را احساس کنید.

وی گفت: نصب طلق و بادگیر موتور سیکلت به دلیل مقاومت در برابر باد و جریانات هوا، به خودی خود باعث کاهش سرعت موتور سیکلت می‌شود. این کار شاید در ابتدا شما را از نصب طلق پشیمان کند اما باید این را در نظر داشته باشید که اکثر موتور سوارها، فراموش می‌کنند که سرعت بالا نیز خود باعث بروز حادثه می‌شود و برخی از راکبین نمی‌توانند موتورسیکلت خود را کنترل نمایند.

همه خانی در پایان گفت: پس نصب طلق و بادگیر باعث می‌شود که شما نتوانید بیش از حد با موتور سیکلت خود تند بروید و از بروز تصادفات جلوگیری می‌کنید پس می‌توان با نصب یک طلق ساده از بروز تصادفات رانندگی جلوگیری کرد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!