چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۵۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران به ارزش 10میلیارد
۱۳:۵۷ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
اجاره خودرو

سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران به ارزش 10میلیارد

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی از دستگیری ۲ سارق حرفه ای تجهیزات دوربین‌های کنترل ترافیک و مالخر اموال سرقتی خبر داد و گفت:کارشناسان خسارت وارده را ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در تشریح این خبر اظهار کرد: در اوایل بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت تجهیزات کنترل ترافیک تهران از قبیل: کابل و سوئیچ به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیارد ریال از شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.


وی توضیح داد: نماینده حقوقی کنترل ترافیک تهران با حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان اظهار داشت، از اوایل سال ۹۸ سارقان با سرقت تجهیزات دوربین‌های کنترل ترافیک سطح شهر تهران خسارتی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال به این سازمان وارد کرده‌اند.


این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه با مراجعه به محل‌های سرقت هیچ گونه سرنخی به دست نیاوردند، بیان کرد: در ادامه رصد اطلاعاتی کارآگاهان متوجه شدند، فردی در فضای مجازی فروش یک دستگاه سوئیچ مربوط به تجهیزات دوربین‌های کنترل ترافیک را آگهی کرده است.

 

سرقت تجهیزات کنترل ترافیک

سرهنگ نجفی ادامه داد: فروشنده سوئیچ به نام بابک ۳۷ ساله شناسایی و با هماهنگی بازپرس پرونده وی در هفتم تیرماه در محدوده تهرانپارس دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی یک دستگاه سوئیچ کشف و به اداره هفدهم انتقال یافت.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: بابک در تحقیقات مقدماتی اظهار داشت: سرقت‌ها را به اتفاق دوستم سهراب انجام داده‌ام و یک دستگاه سوئیچ را به یکی از شهرستان‌های جنوبی کشور به مبلغ ۱۸ میلیون ریال فروخته‌ام.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان به دنبال اظهارات مرد جوان، سهراب را در هجدهم تیرماه در همان محدوده تهرانپارس دستگیر کردند، اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان با هماهنگی‌های قضائی راهی شهرستان موصوف شدند که با انجام اقدامات پلیسی یک دستگاه سوئیچ فروخته شده را کشف و به اداره هفدهم انتقال دادند.

نجفی در پایان گفت: با عنایت به زحمات همکارانم در اداره هفدهم که منجر به کشف این پرونده شد اموال مکشوفه حسب دستور بازپرس پرونده تحویل سازمان کنترل ترافیک شد و متهمان نیز با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!