دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
خداحافظی جیپ با دنده دستی خودرو!
۱۵:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
اجاره خودرو

خداحافظی جیپ با دنده دستی خودرو!

در آمریکا دنده دستی در حال منسوخ شدن است. حتی جیپ که مظهر سفرهای دشت و دمن و دنده کمکی است در محصول کامپس 2021 هم دنده دستی را کنار گذاشته است.

به گزارش پرشین خودرو، در مطالعه انجام شده در فصل اول سال 2020 معلوم شده است که فقط 13 درصد یا به بیانی 41 محصول از 327 برند موجود در بازار آمریکا به مشتری حق انتخاب سیستم انتقال قدرت دستی یا همان دنده دستی را می دهند. از هفته گذشته که روند کاهشی آن سریع تر شده است و هوندا هم در مدل های فیت، سیویک کوپه و آکورد دیگر آپشن دنده دستی ندارد. حالا جیپ هم به روش هوندا پیوسته و در محصول کامپس خود آپشن دنده دستی را حذف کرده است.


در آیین نامه ها و دستورالعمل هایی که جیپ برای نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش خود فرستاده و به رؤیت CarsDirect رسیده، جیپ کامپس سال 2021 فقط سیستم انتقال قدرت 6 و 9 سرعته را به بازار عرضه می کند. از شواهد پیداست که جیپ هم دیگر علاقه ای به نجات دنده دستی ندارد و منسوخ شدن این آپشن از همین حالا پیدا است.


این به معنی محدودیت توانایی خودروساز در ارائه این آپشن نیست، موضوع این جا است که دیگر مشتریان خودروهای شاسی بلند اصلا خودروهای دنده دستی نمی خرند.

 

جیپ کامپس


از دست رفتن آپشن دنده های دستی پایه قیمت خودروهای کراس اور را بالا می برد و اکنون در دنیا قیمت کراس اورها از 25 هزار دلار شروع می شود.

کامپس تنها خودروی جیپ نیست که دنده دستی را کنار گذاشته است. رنه گید و چروکی هم از ارائه دنده دستی دست کشیده اند. سایر برندها مثل مدل CX-30‌ مزدا، نیسان روگ اسپورت و اخیرا فورد برانکوی اسپورت هم دیگر فقط دنده اتومات هستند.

در حالا حاضر اگر یک آمریکایی بخواهد دنده دستی شاسی بلند داشته باشد مجبور است کراس ترک سوبارو خریداری کند.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!