چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
50میلیارد آهن آلات ریلی مسروقه کشف شد
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اجاره خودرو

50میلیارد آهن آلات ریلی مسروقه کشف شد

فرمانده پلیس راه آهن کشور گفت: طی دو عملیات مشترک توسط پلیس راه آهن تهران و اصفهان، 358 تن آهن آلات ریلی مسروقه به ارزش 50 میلیارد ریال کشف و 2 نفر دستگیر شدند.

به گزارش پرشین خودرو، سردار حشمت الله ملکی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: مأموران پرتلاش این پلیس با اطلاع از فروش غیر قانونی آهن آلات ریلی توسط فردی به هویت معلوم در یکی از استان های جنوبی کشور، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.


وی در خصوص مرحله اول این عملیات افزود: کارشناسان و کارآگاهان این پلیس با دریافت اطلاعاتی مبنی بر اینکه پنج دستگاه تریلر حامل تراورس فلزی از خوزستان به مقصد تهران بارگیری و در حال حرکت هستند، اکیپی از ماموران پلیس راه آهن تهران با اخذ دستور قضائی از دادستان شهرستان رباط کریم برای توقیف خودروهای مذکور به این شهرستان اعزام شدند.


فرمانده پلیس راه آهن کشور ادامه داد: تیم اعزامی با رصد لحظه به لحظه مسیر حرکت خودروها، چهار دستگاه تریلر حامل 81 تن آهن آلات ریلی را در رباط کریم و تریلر پنجم حاوی 24 تن ریل را در عملیاتی غافلگیرانه در بزرگراه ساوه ـ تهران توقیف کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بازرسی به عمل آمده از خودروهای توقیف شده جمعا 105 تن آهن آلات ریلی کشف و ضبط و 5 راننده به هویت های معلوم با دستور مقام قضائی تحت نظر قرار گرفتند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور بیان کرد: در بازجویی اولیه، یکی از رانندگان اظهار کرد علاوه بر این پنج تریلر دو تریلر دیگر نیز 120 تن آهن آلات ریلی را از خوزستان به مقصد استان اصفهان بارگیری کرده اند که بلافاصله در این خصوص نیابت قضائی اخذ و یک تیم عملیاتی از ماموران پلیس راه آهن اصفهان به آدرس اعلامی از طرف راننده عزیمت و 120 تن آهن آلات ریلی دپو شده در گاراژی واقع در محمود آباد از توابع شهرستان خمینی شهر اصفهان را کشف و ضبط کردند.

سردار ملکی گفت: فرد دستگیر شده در محمودآباد به اتهام تحصیل اموال غیر دستگیر و با اقرار به خریداری اموال به صورت غیر قانونی از متهم ردیف اولِ پرونده در خوزستان روانه زندان شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با اعلام اینکه ارزش ریالی 225 تن آهن آلات مکشوفه 20 میلیارد ریال برآورد شده است در خصوص اجرای مرحله دوم این عملیات افزود: با توجه به اقرار صریح متهم دستگیر شده در محمودآباد مبنی بر خرید اموال مکشوفه از متهم ردیف اول در خوزستان، پس از اخذ دستور مقام قضائی و با به کارگیری شگردهای پلیسی مشارالیه به پلیس راه آهن تهران دعوت و در بازجویی صریحا به سرقت و فروش غیر قانونی اموال اقرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بر اساس اقرار این متهم مبنی بر فروش دو محموله دیگر به مقدار 133 تن آهن آلات ریل و تراورس در تهران و اصفهان، بلافاصله دو تیم عملیاتی به محل های اعلامی از سوی متهم عزیمت که در تهران 19 تن و 770 کیلوگرم تراورس فلزی و 113 تن و 830 کیلوگرم بار آهن آلات در استان اصفهان کشف و توقیف شد.

سردار ملکی در خاتمه با اشاره به مجموع کشف 358 تن آهن آلات ریلی مسروقه به ارزش بیش از 50 میلیارد ریال و دستگیری 2 متهم در این خصوص خاطرنشان کرد: امنیت خطوط ریلی با جدیت در حال پیگیری است و پلیس راه آهن کشور اجازه نخواهد داد افراد سودجو صنعت ریلی را مامنی برای رسیدن به اهداف شوم خود قرار دهند چرا که برخورد این پلیس با سوداگران و فرصت طلبان قاطع و بسیار جدی است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!